Poznaj dopracowane BMW X3

Wszechstronność – kiedy mowa o nowym BMW X3 to słowo można odmieniać przez wszystkie przypadki. Mamy bowiem do czynienia z samochodem, który definiuje segment luksusowych sportowych pojazdów dla osób aktywnych. Z takim kompanem niestraszne są długie podróże czy nawet bezdroża.

BMW serii 3 to pojazd zaliczany przez producenta do klasy SAV (ang. Sport Activity Vehicle). W przeciwieństwie do innych aut, zwanych powszechnie SUV-ami (ang. Sport Utility Vehicle), na znaczeniu zyskuje tutaj aspekt aktywności, podkreślając prawdziwe przeznaczenie samochodu. Nowe X3 to model tworzony bez kompromisów – dla osób, które nie lubią siedzieć w miejscu i są otwarte na nowe wyzwania. Jednocześnie pojazd nie stracił nic z funkcjonalności charakterystycznej dla swojej klasy. Jeżeli chcesz przeżyć prawdziwą przygodę, ten model będzie idealnym kompanem.

Dopracowany w każdym detalu

Najnowsza odsłona BMW X3 to samochód, któremu styliści marki poświęcili sporo uwagi. Dzięki temu pojazd zyskał na wskroś nowoczesny wygląd przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich cech charakterystycznych prawdziwego BMW. Ostre krawędzie i kanciasta atrapa chłodnicy uwypuklają sportowy temperament auta, a w kontraście do spłaszczonych diodowych reflektorów tworzą kompozycję o oryginalnym, wręcz ekstrawaganckim wyglądzie.

Również z tyłu nie brakuje interesujących smaczków stylistycznych. Szerokie końcówki rur wydechowych zdradzają, że mamy do czynienia z samochodem o ponadprzeciętnym potencjale. Duża liczba załamań, krzywizn i ostrych, poprzecznych linii, poszerza optycznie bryłę auta. Dzięki temu zyskuje on jeszcze bardziej wyrazisty i niepowtarzalny charakter. Wyjątkową prezencję dopracowanego BMW X3 dopełniają różnorodne wzory felg o rozmiarach od 18 do 21 cali.

Osoby chcące dodatkowo podkreślić wyjątkowość swojego samochodu powinny poznać BMW Individual. Dzięki temu możemy dowolnie zindywidualizować swój egzemplarz, np. poprzez ekskluzywne lakiery, szykowne listwy ozdobne i inne wysmakowane dodatki wyposażenia wnętrza pojazdu. To możliwość stworzenia samochodu, który oddaje Twój charakter.

Naszpikowany nowoczesnością

Nowe BMW X3 zaskakuje dostępnością innowacyjnych rozwiązań technicznych. Już w podstawowej wersji otrzymujemy czytelny 10,25-calowy wyświetlacz centralny do sterowania bogatą listą funkcji i multimediów. Podczas jazdy obsługę wielu elementów wyposażenia ułatwia praktyczna, wielofunkcyjna kierownica o klasycznym dla marki sportowym wyglądzie. Dla zwiększenia koncentracji kierowcy, w opcji dostępny jest również pełnokolorowy wyświetlacz BMW Head-Up, pokazujący w polu widzenia kluczowe informacje.

Wśród najbardziej interesujących i zaawansowanych rozwiązań technicznych w BMW X3 znajdziemy także funkcje zwiększające autonomiczność pojazdu. Warto w tym kontekście wspomnieć o asystencie kierowania pozwalającym utrzymać pojazd pośrodku pasa ruchu przy prędkościach aż do 210 km/h. To rozwiązanie, które idealnie sprawdza się np. w korkach. Co więcej, dzięki aplikacji BMW i możliwości połączenia jej z samochodem przez BMW Connected Drive, zyskujemy osobistego asystenta mobilności, który pozwala nam jeszcze lepiej zarządzać samochodem i jego funkcjami.

Podążaj za dynamiką

Jako samochód tworzony z myślą o osobach lubiących aktywność i żądnych wrażeń, BMW X3 charakteryzuje się uniwersalnym i wszechstronnym układem jezdnym. Gwarantuje on doskonałe właściwości jezdne zarówno na asfalcie, jak i w terenie. Wpływ na trakcję i możliwości pojazdu ma m.in. inteligentny napęd na wszystkie koła xDrive czy adaptacyjny sportowy układ kierowniczy.

Niezapomnianą radość z jazdy możemy poczuć również dzięki na wskroś nowoczesnym jednostkom napędowym. W przypadku modelu X3 mamy do wyboru zarówno jednostki wysokoprężne, benzynowe, jak i hybrydowe. Wszystkie współpracują z rewelacyjną 8-stopniową skrzynią biegów Steptronic, zapewniając płynność i szczególną dynamikę pracy. Osiągi? Nawet w podstawowym wariancie mocy 100 km/h zobaczymy na liczniku po zaledwie 8,3 s. Żądni sportowych, wręcz wyścigowych wrażeń mogą zdecydować się na wersję M, która w zależności od tego czy z silnikiem Diesla, czy benzynowym rozpędza niemałe auto od 0 do 100 km/h w 4,9-4,8 s.

Osoby, które są zainteresowane bliższym poznaniem dopracowanego BMW X3 powinny odwiedzić salony BMW M-Cars. Kompetentni i odpowiednio przeszkoleni doradcy udzielą wszelkich informacji i pomogą skonfigurować idealny egzemplarz.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.