Zobacz siłę lawiny w okolicy Kasprowego Wierchu (FILM)

Pomimo komunikatów o zagrożeniu lawinowym i licznych ostrzeżeń, wielu turystów postanawia wyruszyć w wyższe partie gór. W minioną sobotę 29 stycznia pod zwałami śniegu zginęły dwie osoby. TOPR dla przestrogi opublikował film, na którym widać wyzwoloną przez narciarza lawinę, która zeszła z Pośredniego Goryczkowego w czwartek 3 lutego. 

– Na dowód jak niebezpiecznie jest w tej chwili w Tatrach, przedstawiamy film z lawiny, która ok. godziny 14 (3 lutego) zeszła z Pośredniego Goryczkowego na trasę narciarską w Kotle Goryczkowym! Na filmie widać narciarza, który prawdopodobnie wyzwolił zdalnie lawinę w trakcie zjazdu poza wyznaczoną trasą – informuje TOPR.

Sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Z relacji świadków wynikało, że nikt oprócz narciarza nie znajdował się w pobliżu. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przypomina, że trasa w Kotle Goryczkowym jest zamknięta. Powodem jest oczywiście bardzo duże ryzyko zejścia lawiny.

Warto podkreślić również, że część nartostrady wiodąca bezpośrednio pod stokami Pośredniego Goryczkowego jest odgrodzona fladrami. – Prosimy o umiejętne dobieranie celów wycieczek lub zaniechanie działalności górskiej! – podkreślają ratownicy.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.