Kultura na weekend w Krakowie

Warsztaty, spektakle, koncerty, a może spacer? Kraków przygotował na weekend wiele atrakcji dla żądnych wrażeń w tym pięknym mieście!

Klinika Zabawek przygotowała nowy format warsztatów.

Można przyjść o dowolnej porze w sobotę (między 11.00 a 17.00) oraz niedzielę (między 11.00 a 14.00) i zrealizować wybrany przez siebie warsztat. Na jednym stole rozłożona będzie pracownia „Tysiąc figur”, a na drugim „Karnawał kartoniaków”. Można wcześniej (do północy dnia poprzedzającego) zgłosić się na konkretną godzinę, albo przyjść bez rezerwacji i zasiąść do warsztatu w miarę wolnych miejsc. Stoły warsztatowe zamykane są o godz. 18.00 w sobotę i o godz. 15.00 w niedzielę.

  • Karnawał Kartoniaków

Znacie kartoniaki? To zwierzaki z kartonu, którym po nadaniu kształtu (złożeniu) należy nadać kolor. Na warsztatach posuniemy się dalej i nadamy im nie tylko kolor, ale też – jak przystało w karnawale – przebierzemy. Będziemy składać, kleić, wycinać i… robić zwierzakom psikusy. Krokodyla przebierzemy za smoka. A kim będą mysz i żółw? Więcej informacji o kartoniakach znajdziesz tutaj.

  • Tysiąc figur

Kto lubi bawić się w tworzenie kształtów? A wcześniej – kto ma ochotę stukać młotkiem? Na warsztacie wykonamy układankę „Tysiąc figur” nawiązującą do tej, którą można zobaczyć na wystawie „Klinika zabawek”. Mamy deski, gwoździe, młotki, gumki i szablony.

Więcej informacji znajdziesz na stronie muzeumzabawekrakow.pl

Poradnia naprawy zabawek, niedziela, 6 lutego, w godz. 16.00–18.00

Klinika Zabawek, jak na szpital przystało, ma również swoją specjalistyczną poradnię. Można przyjść ze swoją zabawką, która wymaga pomocy. Osoby pragnące zaczerpnąć porady proszone są o wcześniejsze przesłanie mailem zdjęć zabawek. O godz. 16.00 Mateusz Sowa poprowadzi ich naprawę dla publiczności. Po prezentacji otwarte zostaną konsultacje w poradni. W przypadku zwiększonego zainteresowania godziny przyjęć mogą się wydłużyć. Zdjęcia zabawek wymagających pomocy można przesyłać na adres: kontakt@muzeumzabawekrakow.pl.

Teatr Groteska zaprasza na nowy spektakl „Detektyw Pozytywka”. Premiera przedstawienia w reżyserii Katarzyny Deszcz, przygotowanego na podstawie „Wielkiej Księgi Detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke, odbędzie się 5 lutego o godz. 18.00. Teatr zaprasza też najmłodszych widzów do udziału w konkursie i stworzenia portretu Detektywa Pozytywki. Konkurs potrwa do 8 lutego. Więcej informacji o konkursie znaleźć można tutaj.

Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida zaprasza najmłodszych do Kina Sfinks w sobotę, 5 lutego, o godz. 13.00 na Dyskusyjny Klub Filmowy Kropka dla dzieci, w ramach którego mali kinomaniacy zobaczą projekcję filmu „Moje życie to cyrk”. Dla młodych rodziców tradycyjnie odbywają się spotkania w ramach Klubu Rodziców w ARTzonie. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Pałac Potockich

Luty w pałacu Potockich to powrót znanych i lubianych cyklicznych spotkań wokół tematów literackich czy dobrego życia, ale też pierwsze wydarzenia z nowych serii. W niedzielę, 6 lutego (wyjątkowo o godz. 10.30) odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 5–6 lat wokół książki Alexa Noguésa „Milion ostryg na szczycie góry” (Znak Emotikon). Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Nowohuckie Centrum Kultury, sobota, 5 lutego, godz. 11.00, sala 006

Spotkanie w ramach Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci – Ale Meksyk”. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać legendę o powstaniu kraju, dowiedzieć się jak wiele rzeczy można wytworzyć z agawy i powąchać papryczki i inne aromatyczne przyprawy kuchni meksykańskiej. Więcej informacji dostępnych tutaj.

Muzeum Krakowa -zaprasza na zajęcia plastyczne dla dzieci i spacer dla mieszkańców Bieżanowa

  • Mistrzejowicki pejzaż – maluję widok z okna. Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, 6 lutego, godz. 11.00, Muzeum Nowej Huty, os. Centrum E 1

Zajęcia dotyczyć będą współczesnego malarstwa. W jasny i prosty sposób, na podstawie prac prezentowanych na wystawie, przestawiona zostanie idea twórczości, która wychodzi spod pędzla artystów żyjących i tworzących w Mistrzejowicach.

  • W drodze do Dworu Czeczów. Spacer dla mieszkańców Bieżanowa śladami dworskiej historii dzielnicy, 6 lutego, godz. 12.00

Zapraszamy na niezwykły, zimowy spacer poznawczy śladami Dworu Czeczów w Bieżanowie. Poznamy dzieje Bieżanowa wędrując śladami, które zaprowadzą nas do siedziby dawnych właścicieli. Zaglądniemy w znane i nieznane kąty dawnej wsi. Szczegóły są dostępne tutaj.

„Romeo i Julia”, czyli symfonia dramatyczna Berlioza

Najbliższy koncert, 5 lutego, o godz. 18.00 – zaprezentuje jedno dzieło, przedstawiające muzyczną interpretację znanej historii miłosnej. Mowa o symfonii dramatycznej „Romeo i Julia” autorstwa Hectora Berlioza, którą krakowska publiczność usłyszy w wykonaniu Orkiestry i Chóru Filharmonii Krakowskiej pod batutą Rafała Janiaka. Więcej informacji tutaj.

#MocWydarzeń – Luty w ICE Kraków, 5 lutego, godz. 19.00 – koncert Kovacs

Sharon Kovacs, ekstrawagancka holenderska piosenkarka o intrygującym głosie, jest tajemniczym zjawiskiem we współczesnej muzyce. Jej debiutancki album „Shades Of Black” z 2015 roku znalazł się na listach przebojów w 36 krajach, wszedł do pierwszej dziesiątki w Niemczech i stał się numerem jeden w ojczyźnie artystki. Szczegóły dostępne tutaj.

Źródło: krakow.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.