Pekin 2022: Świetny bieg Izabeli Marcisz!!!

Świetny debiut w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich zanotowała Izabela Marcisz. Polka zajęła 16 miejsce w biegu łączonym na dystansie 15 kilometrów. Złoty medal powędrował do wielkiej faworytki Norweżki Therese Johaug. Magdalena Kobielusz zajęła 59 miejsce. 

Izabela Marcisz to biegaczka, która w minionym roku miała wybitnie “pod górkę”. Jednak w Mistrzostwa Polski, które odbyły się w styczniu pokazały, że forma naszej najlepszej biegaczki dystansowej idzie w górę. Bieg w skiathlonie na dystansie 7,5 kilometra stylem klasycznym połączony z takim samym odcinkiem pokonywanym stylem dowolnym był debiutem 21-letniej zawodniczki na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Dość niespodziewanie już po pierwszym odcinku klasykiem Izabela Marcisz zajmowała 17 miejsce. Była to doskonała sytuacja wyjściowa przez koronnym stylem, jakim jest łyżwa. Tam Polka wyprzedziła jeszcze jedną zawodniczkę i wbiegła na metę na doskonałym, szesnastym miejscu. Warto podkreślić, że była to wyższa o jedno oczko pozycja od tej, którą cztery lata temu uzyskała w Korei Południowej Justyna Kowalczyk.

Złoty medal padł łupem Norweżki Therese Johaug, która o ponad 30 sekund wyprzedziła Rosjankę Natalię Nieprajewą. Na najniższym stopniu podium dość sensacyjnie stanęła biegaczka z Austrii Teresa Stadlober. Izabela Marcisz do zwyciężczyni straciła 3 minuty i 17 sekund. Zdecydowanie słabiej spisała się niestety Magdalena Kobielusz, zajmując dopiero 59 miejsce.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.