Dziś koniec licytacji repliki dzwonu!

Jak już wcześniej pisaliśmy, na licytację tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i dyrektor Muzeum Inżynierii Miejskiej Piotr Gój przekazali przedmiot wyjątkowo okazały i za razem nietypowy – replikę Zygmunta przygotowaną z okazji jubileuszu 500-lecia dzwonu. Chcesz wziąć udział w licytacji? Nie czekaj! Aukcja kończy się już dziś o godz. 11.00.

Replikę dzwonu można licytować tutaj.

‒ Dzwon Zygmunt to wyjątkowy symbol nierozerwalnie związany z Krakowem. Ma dla naszego miasta i kraju znaczenie szczególne, dlatego tak uroczyście świętowaliśmy jego jubileusz. Przekazując na licytację tę okazałą pamiątkę, chcę jednocześnie podzielić się z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i ze zwycięzcą licytacji symbolicznym „fragmentem” naszego miasta – jego dziedzictwa, kultury i społecznego zaangażowania. W Wielkiej Orkiestrze Świątecznej pomocy jest miejsce na wielu „grających” i wiele „instrumentów”, ale liczę, że nasz dzwon będzie jednym z najbardziej wyjątkowych. Zachęcam do udziału w licytacji, w inicjatywach miasta przygotowanych z okazji finału i wsparcia działań WOŚP – mówił Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Replika została wykonana z twardego styropianu z rdzeniem drewniano-stalowym i zbrojoną tkaniną techniczną. Całość pokryta jest masami akrylowymi. Twórcy kopii zadbali o bliską wierność oryginałowi. Dzwon jest bliźniaczo podobny do Zygmunta, jednak jest blisko stukrotnie lżejszy od pierwowzoru. Replika, która jest podwieszana na specjalnym, drewnianym wozie, ma ok. 2,5 m wysokości i średnicę wynoszącą 2,42 m. Przed przystąpieniem do pracy wykonawcy przeprowadzili szczegółową kwerendę dotyczącą wymiarów, napisów, rzeźb. Bo ta replika to nie tylko bryła, ale też umieszczona na niej historia, na którą składają się motta, napisy czy wzmianki o fundatorach.

Po jubileuszowych obchodach, których kumulacją był barwny Korowód Zygmuntowski, przez okres wakacji dzwon eksponowany był w różnych punktach miasta, a następnie trafił do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Stąd będzie mógł go odebrać zwycięzca licytacji.

Nie da się ukryć, że wśród eksponatów, które mamy w muzeum, ten ogromny umieszczony na wozie dzwon stanowi wyjątkową propozycję. Podczas obchodów jubileuszu budził zaciekawienie i sporo emocji, w oryginalny sposób łącząc inżynierię i kulturę. Jestem bardzo ciekawy, gdzie znajdzie swój nowy dom. Zapraszam do udziału w licytacji – zarówno dzwonu, jak też innych, bardzo atrakcyjnych propozycji przygotowanych przez krakowskie instytucje kultury – mówi Piotr Gój, dyrektor Muzeum Inżynierii Miejskiej.

Miasto tradycyjnie włączyło się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na wiele różnych sposobów. W tym roku po raz pierwszy jeden z krakowskich sztabów miał siedzibę w Urzędzie Miasta Krakowa.

Inne aukcje na rzecz WOŚP w Krakowie można znaleźć tutaj, a także na stronach internetowych i profilach poszczególnych instytucji i darczyńców.

W ramach finału WOŚP 30 stycznia kładka Bernatka, TAURON Arena Kraków i wieża telewizyjna firmy Emitel zostały podświetlone na czerwono – w barwach Orkiestry.

Przypomnijmy, że prezydent Krakowa od lat przekazuje na licytacje organizowane w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyjątkowe i oryginalne przedmioty.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał 30 stycznia – w tym roku pod hasłem „Przejrzyj na oczy” dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki leczenia wzroku u dzieci. Oprócz organizowanej w całej Polsce zbiórki pieniędzy, akcji towarzyszyły również różne wydarzenia, z których część rozpoczęła się jeszcze w grudniu ubiegłego roku.
Zachęcamy do udziału w trwających licytacjach i inicjatywach proponowanych z okazji 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Grajmy dalej razem – do końca świata i jeden dzień dłużej!

fot. Bogusław Świerzowski/Krakow.pl
Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.