Górale z Jordanowa kręcą film!

Z racji zbliżającego się 90-lecia oddziału Związku Podhalan w Jordanowie, górale z Jordanowa (powiat suski) postanowili nakręcić film opowiadający o góralszczyźnie w Jordanowie. Dziś (6 luty 2022) pierwsze sceny nakręcono w miejscowości Naprawa, koło Jordanowa. 

Jordanowski oddział Związku Podhalan to jeden z najprężniej działających i rozwijających się oddziałów tej organizacji. Nie dość, że młodzi ludzie uczą się tradycyjnego śpiewu i tańca góralskiego w ramach Zespołu Gronicki to mają ambicje na filmowców!

Kilka tygodni temu padł pomysł, aby dziewięćdziesięciolecie oddziału uczcić w sposób ciekawy i nietypowy. Wręcz nasuwa się stwierdzenie, że w sposób godny XXI wieku! Zgodnie z deklaracjami, dziś we wsi Naprawa nagrano pierwsze sceny tego filmu.

-Jest dużo zabawy, jest śmiesznie i generalnie mam dobry humor. W sumie myślałam, że nagrania będą szły wolno, a poszło bardzo szybko!- mówi Marysia, jedna z członkiń Związku Podhalan oddział Jordanów i Zespołu Gronicki, po czym jej koleżanka Karolina szybko stawia ją mówiąc -Maryna, ale jesteśmy dopiero po pierwszej scenie!- 

Zatem jak można zauważyć: Góralom nie brakuje werwy, pomysłowości i poczucia humoru. Mimo mrozu, śniegu po kolana, wiatru i opadów śniegu sypiącego prosto w oczy zrealizowali swój plan na dziś! Następne sceny będą kręcić już niebawem!

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!

———
Autor:
Kamil Szynal 
Licealista, bloger, pasjonata historii najnowszej i rekonstruktor historyczny. Redaktor portalu M jak Małopolska i Sucha24.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.