Kierowca cudem przeżył uderzenie w przystanek (ZDJĘCIA)

Makabrycznie wyglądający wypadek miał miejsce w sobotni wieczór na drodze wojewódzkiej w Stróżach. Kierowca stracił panowanie nad samochodem, wypadając z drogi uderzył o przystanek osobowy i słup energetyczny, a następnie przewrócony na bok pojazd zdemolował metalowe ogrodzenie. Nieprzytomny kierowca trafił do szpitala. 

Służby zostały powiadomione o wypadku w sobotę 5 lutego około godziny 22:30. Na drodze wojewódzkiej DW981 w miejscowości Stróże (powiat nowosądecki) samochód osobowy z nieznanych przyczyn wypadł z drogi, uderzając o przeszklony przystanek autobusowy oraz słup energetyczny. Następnie przewrócony już na bok pojazd huknął w metalowe ogrodzenie, całkowicie je demolując.

Przybyli na miejsce strażacy musieli za pomocą sprzętu hydraulicznego wyciągnąć poszkodowanego, który utknął pomiędzy siedzeniami. – Dokonano  ewakuacji poszkodowanego 55-letniego mężczyzny z samochodu, który w pierwszej fazie działań był nieprzytomny. Odzyskał świadomość w trakcie działań związanych z ewakuacją. W trakcie  ewakuacji z samochodu na miejsce zdarzenia dojechała karetka Pogotowia ratunkowego, której załoga przejęła poszkodowanego – informuje PSP w Nowym Sączu. Pogotowie Energetyczne, które także było na miejscu musiało odciąć przewody telekomunikacyjne oraz zabezpieczyć słup.

fot. PSP Nowy Sącz

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.