Nowa przestrzeń edukacyjna w Nowym Sączu

W związku z faktem, że w kolejnym roku akademickim Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa planuje opuścić zajmowany dotychczas budynek przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu, możliwe będzie jego zaadoptowanie na potrzeby innych instytucji.

W związku z tym, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa po oddaniu do użytku nowo powstałego budynku uczelni, nie będzie korzystać z dotychczas zajmowanego budynku, możliwe będzie zaadaptowanie tej przestrzeni dla celów Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu, Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu oraz Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Nowym Sączu.
W piątek (4 lutego br.) odbyło się spotkanie dyrekcji wyżej wymienionych jednostek z marszałkiem województwa Witoldem Kozłowskim.

Znacząco wpłynie to na rozwój zarówno biblioteki, Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz szkoły. Zostanie stworzona dodatkowa przestrzeń dla pracowników, uczniów, nauczycieli i czytelników. Dodatkowo, dzięki temu, że szkoła zmieni swoją siedziba, dotychczasowa  zostanie wykorzystana do celów Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. To dwa budynki będące w bliskim sąsiedztwie – tłumaczy marszałek.

Zmiana lokalizacji nastąpi w okresie wakacyjnym.

Źródło: malopolska.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.