Pekin 2022: Dawid Kubacki brązowym medalistą olimpijskim!!!

Niesamowity sukces Dawida Kubackiego. Skoczek urodzony w Nowym Targu zdobył brązowy medal Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 w rywalizacji na skoczni normalnej. Kamil Stoch zajął szóste miejsce!!! Złoty medal powędrował do Japończyka  Ryoyu Kobayashiego.

Cóż to był za niesamowity i emocjonujący konkurs, inaugurujący męskie zmagania w skokach narciarskich na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Już po pierwszej serii serce kibiców zaczęły bić mocniej. Po skoku na odległość 101,5 metra Kamil Stoch zajmował bowiem trzecie miejsce, przegrywając tylko z prowadzącym Ryoyu Kobayashim (104,5 metra) oraz Słoweńcem Peterem Prevcem (103 metry). Znakomicie spisał się także Dawid Kubacki, który wylądował na 104 metrze i plasował się na ósmej pozycji, z niewielką stratą do podium.

Do drugiej części zmagań awansowali również Stefan Hula, który uzyskując 103 metry był 23. Na niekorzystne warunki wietrzne trafił niestety Piotr Żyła. 95 metrów dało prawo oddania drugiego skoku, ale popularny “Wiewiór” był dopiero 27.

Wspaniały atak Dawida Kubackiego

Druga seria to popis Dawida Kubackiego. Skoczek urodzony w Nowym Targu poszybował na 103 metr i awansował na trzecie miejsce, zdobywając 23 medal w historii startów Polaków w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Troszkę słabiej spisał się niestety Kamil Stoch, który skoczył 97,5 metra i ostatecznie zakończył rywalizację na szóstej pozycji. Piotr Żyła ukończył zmagania na 21 pozycji, natomiast Stefan Hula był 26.

Złoto powędrowało do Japończyka Ryoyu Kobayashiego, który w bardzo niekorzystnych warunkach uzyskał 99,5 metra i o 4.2 punktu wyprzedził dość sensacyjnego srebrnego medalistę Manuela Fettnera. Austriak wylądował na 104 metrze i w wieku 36 lat stanął na olimpijskim podium.