Jak rozmawiać z dziećmi o szczepionkach?

Od grudnia 2021 przeciwko COVID-19 możemy szczepić dzieci od 5. roku życia. Warto więc wyjaśnić naszym pociechom czym są szczepienia i dlaczego warto je wykonywać.

Z pomocą rodzicom przychodzi dr Magdalena Jarzębowska, biolog i pedagog, która w bardzo przystępny sposób wyjaśnia na czym polega walka organizmu z wirusami oraz w jaki sposób pomagają w tym szczepienia.

Obrazowe porównania przygotowane przez dr Jarzębowską spodobają się nie tylko młodszym, ale także dorosłym, którzy chcą przygotować w odpowiedni sposób dzieci przed szczepieniem.

Opracowane wyjaśnienie może być przydatne nie tylko w kontekście szczepień dzieci przeciwko SARS-CoV-2, ale też w przypadku wszystkich innych szczepień, z którymi stykają się najmłodsi.

Dr Magdalena Jarzębowska to osoba niezwykle doświadczona w pracy z najmłodszymi. Od dziesięciu lat prowadzi wykłady i ćwiczenia na Uniwersytecie Dzieci w Krakowie oraz współpracuje z Uniwersytetem Dziecięcym w Mielcu, Wieliczce i Łodzi oraz Politechniką Dziecięcą w Rzeszowie.

O tym jak rozmawiać o szczepieniach z dziećmi, można przeczytać na stronie krakowpomaga.pl.

Źródło: krakow.pl

fot. pixabay.com