Pekin 2022: Świetne zawody Maryny Gąsienicy-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel świetnie zaprezentowała się w slalomie gigancie, rozgrywanym w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Nasza najlepsza obecnie alpejka ukończyła zmagania na punktowanej, ósmej pozycji. W czołowej “30” znalazły się także Magdalena Łuczak oraz Zuzanna Czapska. Hanna Zięba z powodu lekkiej kontuzji nie wystartowała. 

Nasza narciarka alpejka zanotowała najlepszy występ na Igrzyskach Olimpijskich spośród reprezentantek Polski od 1984 roku, kiedy to w Sarajewie Małgorzata Tlałka była szósta w slalomie specjalnym. Maryna Gąsienica-Daniel pokazała, że ta dyscyplina sportu może przynieść naszym kibicom sporo radości, a zawodnikom walkę na równym poziomie ze światową czołówką.

Pierwszy przejazd Polki był bardzo asekuracyjny. Maryna nie zaryzykowała na górnym odcinku trasy, a na dole nie było już z czego odjechać i po pierwszym przejeździe zajmowała miejsce tuż za czołową “10”. Strata 1.68 sekundy dawała jednak nadzieję na awans w klasyfikacji zawodów. Na 32 pozycji znajdowała się Magdalena Łuczak, a 37 była Zuzanna Czapska. Z powodu lekkiej kontuzji na IO nie udało się zadebiutować 16-letniej Hani Ziębie.

Druga runda była w wykonaniu Maryny Gąsienicy-Daniel o wiele lepsza. Specjalistka od slalomu giganta uzyskała czwarty czas drugiego przejazdu i tym samym awansowała na punktowane, ósme miejsce. Złoto wywalczyła Szwedka Sara Hector, do której Polka straciła 1.42 sekundy. Magdalena Łuczak ostatecznie zajęła 26 miejsce, a czołową “30” zamknęła Zuzanna Czapska. Podium uzupełniły Włoszka Federica Brignone oraz Szwajcarka Lara Gut-Behrami.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.