Licealiści utknęli na szlaku z Turbacza do Ochotnicy (FILM)

Niestety bardzo często warunki w górach potrafią zaskoczyć. Tak też było w nocy z 7 na 8 lutego w rejonie Turbacza. Zima pokonała jedenastu licealistów, którzy utknęli na szlaku z Turbacza do Ochotnicy. Na pomoc ruszyli ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. 

Grupa młodzieży wędrująca zielonym szlakiem z Turbacza do Ochotnicy, około godziny 20.30, z powodu bardzo trudnych warunków na szlaku utknęła w okolicy Średniaka (1190 m n.p.m.).

Kilkugodzinny marsz przez nieprzetarty teren, przedzieranie się przez 1,5 m zaspy śniegu, wiejący wiatr, ciemność, opad śniegu oraz przemoczenie i wychłodzenie skutecznie utrudniło grupie dotarcie do zamierzonego celu.

– Na pomoc wyruszyli ratownicy z Ochotnicy, Krościenka, Szczawnicy, Rabki, Turbacza oraz Nowego Targu, którzy po kilku godzinach przedzierania się za pomocą skuterów, quadów z napędem alternatywnym oraz nart skiturowych dotarli do poszkodowanych – informuje Grupa Podhalańska GOPR.

Po zabezpieczeniu termicznym najbardziej wychłodzonych uczestników rozpoczęła się ewakuacja do Schroniska na Skałce. Wszyscy poszkodowani w dobrym stanie zostali na noc w schronisku.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.