Okradali automyjnie w Tarnowie i powiecie tarnowskim

Tarnowscy funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Tarnowa i powiatu tarnowskiego, którzy okradali automyjnie na terenie miasta i powiatu. Mężczyźni trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Straty szacowane są na 14 tysięcy złotych. 

W grudniu tarnowscy policjanci odnotowali kilka włamań do automatów myjni samochodowych w Tarnowie i powiecie tarnowskim. Sprawcy włamywali się do pomieszczeń myjni samoobsługowych oraz kaset przyjmujących bilon. Kilkutygodniowe dochodzenie  pozwoliło na wytypowanie i  zlokalizowanie sprawców.

– W rezultacie policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20-27 lat, mieszkańców Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Usłyszeli oni zarzuty dotyczące 5 przestępstw tj.  włamań oraz usiłowań włamań do wrzutni automyjni samochodowych oraz włamań do pomieszczeń tam się znajdujących. Straty, jakie ponieśli przedsiębiorcy z tytułu kradzieży i uszkodzeń, sięgnęły kwoty ponad 14 tysięcy złotych – informuje KMP w Tarnowie.

Sprawcy przyznali się do przedstawionych zarzutów. Prokurator wystąpił z wnioskiem do tarnowskiego sądu o tymczasowy areszt wobec podejrzanych. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec trzech mężczyzn 3-miesięczny tymczasowy areszt.

źródło: Małopolska Policja