Byli o krok od śmierci. Zderzenie osobówki z pociągiem w Białym Dunajcu (ZDJĘCIA)

W większości przypadków zderzenia z pociągiem niosą ze sobą tragiczne skutki. Tym razem w zdarzeniu, które miało miejsce w środę 9 lutego w Białym Dunajcu dwie osoby zostały ciężko ranne. Około godziny 14 na przejeździe kolejowym samochód osobowy na czerwonym świetle wjechał wprost pod pociąg.

Informacje na temat okoliczności wypadku, w którym dwie osoby zostały ciężko ranne podała Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem. – Samochód po uderzeniu w tył został odrzucony. Dwie osoby były zakleszczone w pojeździe. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe, które udzielały pomocy poszkodowanym. Pociągiem jechało ok. 70 osób, którym nic się nie stało. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca z województwa dolnośląskiego wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle. W samochodzie podróżowały cztery osoby. Siedzącym z przodu nic się nie stało. Ciężko ranne są dwie osoby, które jechały z tyłu pojazdu. Kierowca był trzeźwy. Rozmawiając z policjantami zakopiańskiej drogówki twierdził, że oślepiło go słońce. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia – mówi asp. sztab. Roman Wieczorek rzecznik tatrzańskiej policji.

Na miejscu zdarzenia zostały wykonane oględziny z udziałem biegłego. Ruch pociągów na trasie z Zakopanego do Nowego Targu do zakończenia czynności nie był przywrócony. Utrudnienia trwały przez kilka godzin.

fot. KPP Zakopane

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.