Byli o krok od śmierci. Zderzenie osobówki z pociągiem w Białym Dunajcu (ZDJĘCIA)

W większości przypadków zderzenia z pociągiem niosą ze sobą tragiczne skutki. Tym razem w zdarzeniu, które miało miejsce w środę 9 lutego w Białym Dunajcu dwie osoby zostały ciężko ranne. Około godziny 14 na przejeździe kolejowym samochód osobowy na czerwonym świetle wjechał wprost pod pociąg.

Informacje na temat okoliczności wypadku, w którym dwie osoby zostały ciężko ranne podała Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem. – Samochód po uderzeniu w tył został odrzucony. Dwie osoby były zakleszczone w pojeździe. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe, które udzielały pomocy poszkodowanym. Pociągiem jechało ok. 70 osób, którym nic się nie stało. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca z województwa dolnośląskiego wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle. W samochodzie podróżowały cztery osoby. Siedzącym z przodu nic się nie stało. Ciężko ranne są dwie osoby, które jechały z tyłu pojazdu. Kierowca był trzeźwy. Rozmawiając z policjantami zakopiańskiej drogówki twierdził, że oślepiło go słońce. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia – mówi asp. sztab. Roman Wieczorek rzecznik tatrzańskiej policji.

Na miejscu zdarzenia zostały wykonane oględziny z udziałem biegłego. Ruch pociągów na trasie z Zakopanego do Nowego Targu do zakończenia czynności nie był przywrócony. Utrudnienia trwały przez kilka godzin.

fot. KPP Zakopane