Prawo jazdy dla uczniów z Małopolski

Wystartowała pierwsza w tym roku edycja kursów tematycznych dających dodatkowe kwalifikacje, uprawnienia i kompetencje uczniom szkół ponadpodstawowych w województwie małopolskim.

Kursy na prawo jazdy kategorii B realizowane są w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w latach 2020-2023. Pierwsza w tym roku edycja, która już się rozpoczęła, skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych w powiecie nowotarskim – mówi Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W bieżącej edycji kursów udział weźmie ponad 70 uczniów kształcących się w 8 liceach i technikach w Nowym Targu, Rabce-Zdroju, Krościenku nad Dunajcem, Jabłonce i Lipnicy Wielkiej w powiecie nowotarskim.

Kursy dla uczniów będą bezpłatne. W ramach realizowanych działań uczniowie mają zapewnione zajęcia teoretyczne odbywające się w szkole, szkolenie praktyczne, którego wymiar standardowy powiększony jest o 6 dodatkowych godzin jazdy oraz pokrycie kosztów egzaminów państwowych. Cykl szkoleń zakończy się wraz z zakończeniem roku szkolnego. Kurs oraz egzamin w całości finansowany jest z Funduszy Europejskich.

Źródło: malopolska.pl