W Jordanowie będą łatać dziury!

Rano 9 lutego 2022r. mieszkanka Jordanowa (powiat suski) zaalarmowała o problemach i zaapelowała o ostrożność oraz pomoc w związku z dziurami na drodze K-1669 przy jordanowskim rynku. Tego samego dnia drogowcy załatali potężny ubytek obok domu Pani Martyny, który znajduje się tuż przed przejściem dla pieszych i szkołami. 

– Partactwa większego nie widziałam. Po wielu skargach i prośbach zignorowanych –  dziura jest tak głęboka i wielka, że auta jadące, które nie wiedzą o dziurze – w ostatnim momencie hamują tuż przed pasami. Jest to droga, którą jeździ bardzo dużo aut. Zwłaszcza jadących z zakorkowanych gór. Hałas jest niesamowity, a po trzecie i najważniejsze: Elewacja jest cała do poprawki i nikt nie chce wziąć odpowiedzialności. Po dzisiejszej [9 luty 2022] interwenci przyjechali, załatali, ale pod ciężarem aut znowu się dziura wyrabia i za parę dni będzie to samo! Nie umieją porządnie zrobić nic… Elewacji nie można naprawić bo zaraz znowu będzie cała zachlapana! Przejście dla pieszych dwie szkoły obok a dziura na całego. Nie słuchają mieszkańców nie dbają i nas i nasze bezpieczeństwo.- opisuje sytuację Pani Martyna, która mieszka tuż obok nieszczęsnej dziury.

Zaraz po poście, Pani Martyny na Facebook’owej grupie “Jordanowskie Ktoś-Coś” drogowcy przyjechali w trybie pilnym załatać ubytek, a Urząd Miasta Jordanowa po półtorej godziny od nagłośnienia sytuacji poinformował: – Po interwencjach Urzędu Miasta ubytki /dziury w drodze powiatowej Jordanów – Spytkowice K-1669 ul. Kolejowa w Jordanowie na odcinku od Rynku do przejazdu kolejowego zostaną uzupełnione do końca tygodnia – oraz poinformował, że zarządcą drogi jest Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Wszelkie nieprawidłowości i uwagi można zgłaszać bezpośrednio do Wydziału Zamówień Publicznych, Rozwoju i Dróg:

tel. tel. 33 875 79 00, 33 875 78 00, wew. 922

Dodatkowo Pani Martyna podkreśla – Z tego co się dowiadywałam: powiat suski to najgorszy powiat w Małopolsce! Mamy z powiatem przeboje już od lat. O drogi nie dbają, a zabierają ludziom – bez ich wiedzy – kawałki ziemi i wylewają asfalt, bo komuś się tak “uwidziało”. Samowolę budowlane to porządek dzienny, a i drogi nie dbają tam gdzie trzeba!- tym samym równa władze powiatu suskiego, do poziomu mułu w rzecze.

Czy po nagłośnieniu tego zdarzenia, coś się zmieni na lepsze w powiecie suskim? Czy władze powiatu ufundują chociaż farbę na odmalowanie ściany domu Pani Martyny?

Foto: Pani Martyna Świerczyńska

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.