Stany Zjednoczone wyślą do Polski 3 tysiące żołnierzy!!!

Stany Zjednoczone wyślą do Polski dodatkowe 3 tysiące żołnierzy. Mają oni wzmocnić wschodnią flankę NATO. Przypomnijmy, że sytuacja na granicy rosyjsko – ukraińskiej jest wyjątkowo napięta, a najnowsze informacje mówią o możliwym wybuchu konfliktu zbrojnego. Pentagon potwierdził te doniesienia. 

Agencja Routers poinformowała jako pierwsza o wysłaniu dodatkowych 3 tysięcy żołnierzy amerykańskiej armii do Polski. Powołuje się ona na cztery niezależne źródła. – Urzędnicy, wypowiadając się pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedzieli, że amerykańskie oddziały będą pochodzić z 82. Dywizji Powietrznodesantowej z siedzibą w Fort Bragg w Karolinie Północnej, a nie z sił amerykańskich w Europie – podkreśla agencja. Pentagon potwierdził już te doniesienia. Do naszego kraju przybędą elitarne jednostki, walczące wcześniej w Iraku czy Afganistanie.

Najnowsze informacje mówią o gromadzeniu się rosyjskich żołnierzy przy granicy z Ukrainą. Konflikt zbrojny może wybuchnąć jeszcze przed zakończeniem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbywają się w Pekinie. O takiej możliwości powiedział w piątek sekretarz stanu USA Antony Blinken, a dowodem mają być najnowsze zdjęcia satelitarne, pokazujące miejsca rozmieszczenia rosyjskich sił zbrojnych. Według Reuters jest to ponad 100 000 żołnierzy.

Żołnierze mają przybyć do Polski w przyszłym tygodniu, a rozkaz został podpisany przez sekretarza obrony Lloyda Austina pod kierunkiem prezydenta Joe Bidena. Mają oni być wsparciem dla stacjonujących w Europie wojsk Stanów Zjednoczonych Ameryki.