W ciągu najbliższych 48h wybuchnie wojna?!

-Wojna może się zacząć podczas igrzysk olimpijskich, pomimo wielu spekulacji, że stanie się to dopiero po igrzyskach- pisze na Twitterze Nick Schifrin – dziennikarz PBS NewsHour. Jednak parę minut później dodaje -Uważamy, że każdy Amerykanin na Ukrainie powinien wyjechać tak szybko, jak to możliwe, ale w każdym razie w ciągu najbliższych 24-48 godzin. Ryzyko jest teraz wystarczająco wysokie- Zatem, czy szykuje się wojna?!

Sytuacja na granicy Rosyjsko – Ukraińskiej jest wyjątkowo napięta. Zawsze istniał zwyczaj, że w czasie olimpiad nie prowadzi się kampanii wojennych. Jednak tą nie pisaną zasadę, Władimir Putin, złamał już w czasie Para-Olimpiady zimowej w Sochi w 2014r., atakując Krym. Czy szykuje się podobny scenariusz w czasie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, w 2022r.?

Nick Schifrin – dziennikarz PBS NewsHour sugeruje, że tak! -Wielka Brytania i Łotwa dołączają do krajów, które wzywają swoich obywateli do opuszczenia Ukrainy.- można przeczytać na Facebook’owym portalu Konflikty i katastrofy światowe. Czyżby świat szykował się do III Wojny Światowej?

-“Oficjele USA oczekują okropnej, krwawej kampanii, która rozpocznie się dwoma dniami bombardowania i walki elektronicznej, po czym ma dojść do inwazji z możliwym celem zmiany władz” – napisał dziennikarz.- czytamy na portalu forsal.pl. Czyli mówimy tutaj o nowym kształcie wojny. Tzw. “wojnie hybrydowej” i zastosowaniu tzw. “blackout” – o którym było głośno jako tzw. teorii spiskowej już kilka miesięcy temu.

Najważniejsze jest to, że Schifrin podał iż informację taką usłyszał z trzech zachodnich źródeł związanych z obronnością – jednak nie powiedział z których. Będziemy informować na bieżąco.

Foto: Anna Kudriavtseva / Reuters / Forum

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.