Wójt gminy Czarny Dunajec blokuje komentarze mieszkańców

Blokada dyskusji w mediach społecznościowych jest pewnego rodzaju wyłączeniem możliwości debaty publicznej. Często jest to pokazanie swojej słabości lub obawa przed trudnymi pytaniami. Jednym z samorządowców, który postanowił blokować zdanie mieszkańców jest wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski. Pytanie brzmi: czego boi się włodarz gminy leżącej w powiecie nowotarskim. 

Przeglądając media społecznościowe małopolskich samorządowców trudno trafić na profil, gdzie prezydent miasta, burmistrz czy wójt gminy, a także radni wyłączają komentarze pod postami czy to na Facebooku czy Twitterze.  Wielu lokalnych polityków traktuje swoją aktywność w sieci jako mobilny dyżur, podczas którego mogą podyskutować z mieszkańcami i wyborcami o problemach, inwestycjach czy pozyskanych funduszach. To internet jest głównym źródłem informacji o samorządzie. Tym bardziej niezrozumiały jest ruch wójta gminy Czarny Dunajec.

Marcin Ratułowski jest aktywny w sieci od wygranych jesienią 2018 roku wyborach. Założył na platformie Facebook swój fanpage, na którym prezentuje działalność jako włodarz gminy Czarny Dunajec. Obecnie profil ma 4561 obserwujących. Niestety pod postami wójta widnieje informacja “Marcin Ratułowski Wójt Gminy Czarny Dunajec ograniczył możliwość komentowania tego posta”. Pytanie dlaczego?

Mieszkańcy gminy Czarny Dunajec są zdziwieni postawą gospodarza. Najczęściej zadają sobie pytania “czego boi się wójt”? Wielu z nich jest wręcz oburzonych takim zachowaniem Marcina Ratułowskiego. – Pan wójt chyba zapomniał, kto wybrał go na to stanowisko. To dzięki głosom mieszkańców może sprawować władzę, a teraz postanowił się na nich wypiąć – mówi jedna z oburzonych mieszkanek gminy.

Pamiętajmy, że do kolejnych wyborów samorządowych jest coraz bliżej. Taka postawa polityka może być oceniona przez wyborców bardzo negatywnie. Miejmy nadzieję, że u wójta gminy Czarny Dunajec nastąpi refleksja i wyciągnie z tego wnioski. Jest to bardzo zły ruch, który może negatywnie wpłynąć na dalszą karierę samorządową.

 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.