Zaatakował szklaną butelką oświęcimskich funkcjonariuszy

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi Oświęcimia, który zaatakował szklaną butelką funkcjonariuszy Policji. Czynności w związku z usiłowaniem naruszenia nietykalności cielesnej policjantów prowadzi Wydział Kryminalny oświęcimskiej komendy Policji. 

W nocy z środy na czwartek (9/10.02.2022) tuż przed godziną 23 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego patrolując rejon Osiedla Zasole w Oświęcimiu zauważyli pieszego, który na widok radiowozu natychmiast  zmienił kierunek.

– Funkcjonariusze podejrzewając, że może to być osoba poszukiwana natychmiast skierowali się w jego  stronę, aby go wylegitymować. Kiedy mundurowi poprosili o dokumenty mężczyzna odmówił,  po czym … trzymaną w ręce butelką piwa próbował uderzyć policjantów. Został jednak szybko obezwładniony. Podczas przeszukania policjanci przy mężczyźnie znaleźli przedmiot, który wyglądem przypominał broń palną. Być może z tego powodu tak nerwowo się zachowywał. Przedmiot został zabezpieczony i zostanie poddany ekspertyzie przez biegłego z zakresu broni i amunicji – informuje KPP w Oświęcimiu.

W dniu wczorajszym 10 lutego podejrzanemu został przedstawiony zarzut usiłowania naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.