Złodzieje z powiatu wielickiego z zarzutami

Zarzuty związane z kradzieżami w sklepach na terenie Wieliczki i Krakowa usłyszało dwóch mieszkańców powiatu wielickiego. Za popełnione przestępstwa będzie im grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. 

15 stycznia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali powiadomieni o kradzieży z terenu sklepu wielkopowierzchniowego w miejscowości Gdów. Wówczas z terenu sklepu skradziono artykuły w postaci kosmetyków, drogich alkoholi a także słodyczy. W międzyczasie funkcjonariusze prowadzący tą sprawę pozyskali informacje, iż na terenie Krakowa  w trzech różnych sklepach tej samej sieci, sprawcy dokonali w podobny sposób kradzieży, kradnąc podobne towary.

– Wieliccy policjanci powiązali te sprawy  ustalając, iż wszystkich kradzieży dopuścili się ci sami sprawcy.  W toku prowadzonych czynności i na podstawie zabezpieczonych materiałów dowodowych funkcjonariusze wytypowali jako sprawców tj.  29-letniego mieszkańca gminy Biskupice i 34-letniego mieszkańca Wieliczki – informuje KPP w Wieliczce.

3 lutego wieliccy  kryminalni zatrzymali  29-latka, któremu postawiono zarzuty trzech kradzieży towarów o łącznej wartości około 1700 zł. Natomiast 34-latek, wiedząc, że policja była w jego miejscu zamieszkania poszukując go, następnego dnia sam  stawił się do wielickiej komendy. Usłyszał  tam zarzuty dotyczące czterech kradzieży artykułów o łącznej wartości blisko 2500 zł.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 29- oraz 34-latek są znani wielickim policjantom, gdyż już wcześniej dopuszczali się przestępstw przeciwko mieniu. Śledczy przypuszczają,  że podejrzani mogli działać w innym miejscach na terenie Małopolski  i analizują sprawy dotyczące podobnych zgłoszeń.

źródło: Małopolska Policja