Było blisko… Kamil Stoch tuż za podium!!!

Cóż za pech Kamila Stocha w konkursie na dużej skoczni podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Trzykrotny złoty medalista olimpijski zajął miejsce tuż za podium, przegrywając brązowy medal o 4,1 punktu. Zwyciężył Norweg Marius Lindvik, wyprzedzając Japończyka Ryoyu Kobayashiego oraz Niemca Karla Geigera. 

Już po pierwszej serii konkursowej kibice skoków narciarskich w Polsce byli pozytywnie zaskoczeni. 137,5 metra w wykonaniu Kamila Stocha pozwalało na zajęcie doskonałego, czwartego miejsca, ze stratą nieco ponad 7 punktów do prowadzącego Ryoyu Kobayashiego. Japończyk skokiem na odległość 142 metry ustanowił nowy rekord skoczni w Zhangjiakou i wyprzedzał o 3,2 punktu Norwega Mariusa Lindvika. Na trzecim miejscu plasował się Słoweniec Timi Zajc.

Dobrze spisali się pozostali biało-czerwoni, którzy w komplecie awansowali do finału najbardziej prestiżowego konkursu Igrzysk olimpijskich w Pekinie. Piotr Żyła zajmował 14 miejsce, uzyskując 134 metry. W trzeciej “10” plasowali się 25 Dawid Kubacki (131 metrów) oraz 28 Paweł Wąsek (129 metrów).

Było tak blisko…

Druga część zmagań przyniosła wiele emocji i spory niedosyt. Kamil Stoch z obniżonej belki skoczył 133,5 metra i ostatecznie zajął czwarte miejsce, przegrywając podium z Niemcem Karlem Geigerem o 4,1 punktu. Drugiego złotego medalu nie zdobył Ryoyu Kobayashi, który ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem, pomimo świetnego lotu na 138 metr. Dwa metry dalej poszybował bowiem Norweg Marius Lindvik i to do niego trafi złoty medal IO.

Kolejny dobry skok zaprezentował Paweł Wąsek. Odległość 134,5 metrów pozwoliła na zajęcie 21 pozycji. Dobrze zaprezentował się również Piotr Żyła, lądując na 131 metrze i kończąc zmagania na 18 miejscu. Najsłabiej wypadł Dawid Kubacki, który po brązowym medalu na skoczni normalnej tym razem musiał zadowolić się 26 lokatą (131,5 metra).

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.