Piotr Michalski blisko medalu olimpijskiego!!!

To był znakomity występ naszej kadry sprinterów ma Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Piotr Michalski zajął piąte miejsce w wyścigu na 500 metrów, przegrywając brązowy medal o 0.03 sekundy. Damian Żurek był 11, natomiast Marek Kania uplasował się na 16 pozycji. Złoto wywalczył Chińczyk Tingyu Gao.

Piotr Michalski swój wyścig rozpoczął dość wolno. Na 100 metrze miał 11 czas otwarcia, jednak na dystansie pokazał swoją moc. Pomimo zachwiania na wirażu przed ostatnią prostą dotarł na metę z czasem 34.524, który dawał trzecie miejsce. Niestety później Polak został jeszcze wyprzedzony przez Japończyka Wataru Morishige oraz Kanadyjczyka Laurenta Dubreuil i ostatecznie ukończył zmagania na znakomitej, piątej pozycji jako najlepszy z Europejczyków.

Bardzo dobrze spisali się również pozostali biało-czerwoni. Tuż za czołową “10” znalazł się Damian Żurek, uzyskując czas 34.734. Pięć pozycji niżej znalazł się Marek Kania, który również złamał barierę 35 sekund (34.928).

Złoty medal z nowym rekordem olimpijskim od dziś wynoszącym 34.320 zdobył reprezentant gospodarzy Tingyu Gao. Kolejne miejsca na podium zajęli panczeniści z Azji. Na drugiej pozycji znalazł się Koreańczyk Min Kyu Cha, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Japończyk Wataru Morishige.