Brązowy medal Darii Szkurat!!!

Zawodniczka klubu sportowego KS Chochołów Daria Szkurat zdobyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach narciarskich, która jest rozgrywana w Jakuszycach. Podopieczna trenera Edwarda Budnego – ambasadorka projektu “Projekt na medal”, którego głównym sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego była trzecia na 5 kilometrów techniką dowolną juniorek młodszych.

Na Polanie Jakuszyckiej rozpoczęła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach narciarskich. W pierwszy dzień imprezy odbyły się biegi techniką dowolną. Juniorzy pokonali dystans 10 kilometrów, juniorzy młodsi 7,5 kilometra, natomiast juniorki i juniorki młodsze musiały przebiec 5 kilometrów.

Bardzo dobry start odnotowała Daria Szkurat. Zawodniczka KS Chochołów i podopieczna trenera Edwarda Budnego zajęła trzecie miejsce wśród juniorek młodszych, przegrywając złoty medal o zaledwie 5.9 sekundy. Najlepsza okazała się reprezentantka NKS Trójwieś Beskidzka Kamila Idziniak, wyprzedzając Aleksandrę Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna.

Daria Szkurat jest objęta specjalnym projektem “Cross-country skiing project 2021-2024”, którego głównym sponsorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego oraz JMJ Zborowscy.