Jerzy Brzęczek nowym szkoleniowcem Białej Gwiazdy

Znamy już nazwisko nowego trenera Wisły Kraków. Stery po Słowaku Adrianie Guli przejmie były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. Ważnymi nazwiskami w nowym sztabie szkoleniowym jest legenda krakowskiego klubu Radosław Sobolewski i specjalista od przygotowania fizycznego Leszek Dyja. 

Jak już wcześniej informowaliśmy, po sobotniej porażce w kiepskim stylu z ekipą Stali Mielec Wisła Kraków rozwiązała kontrakt z trenerem Adrianem Gulą. Dość szybko poznaliśmy nowego szkoleniowca Białej Gwiazdy. Tak jak przypuszczaliśmy został nim były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, z którym podpisano kontrakt do końca obecnego sezonu, z opcją dalszego przedłużenia. Głównym celem jest oczywiście utrzymanie się Wiślaków w PKO Ekstraklasie.

– Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i ogromna odpowiedzialność. Wszyscy wiemy, w jakiej sytuacji znajduje się Wisła Kraków, jak wygląda tabela i które miejsce w niej obecnie zajmujemy. Jest to niewątpliwie trudny moment, ale jestem przekonany, że wykonamy dobrą pracę i osiągniemy podstawowy cel, jakim będzie utrzymanie w Ekstraklasie – powitał wszystkich Jerzy Brzęczek.

Rolę asystentów będą pełnić Tomasz Mazurkiewicz oraz Radosław Sobolewski, a więc legenda krakowskiego zespołu. Świetna wiadomość to także powrót na Reymonta trenera od przygotowania fizycznego, którym będzie Leszek Dyja. Podobnie jest w przypadku Damiana Salwina, który będzie psychologiem. Szefem działu analityków został natomiast Michał Siwierski. Reszta sztabu szkoleniowego pozostaje bez zmian.

fot. Wisła Kraków