Jerzy Brzęczek nowym szkoleniowcem Białej Gwiazdy

Znamy już nazwisko nowego trenera Wisły Kraków. Stery po Słowaku Adrianie Guli przejmie były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek. Ważnymi nazwiskami w nowym sztabie szkoleniowym jest legenda krakowskiego klubu Radosław Sobolewski i specjalista od przygotowania fizycznego Leszek Dyja. 

Jak już wcześniej informowaliśmy, po sobotniej porażce w kiepskim stylu z ekipą Stali Mielec Wisła Kraków rozwiązała kontrakt z trenerem Adrianem Gulą. Dość szybko poznaliśmy nowego szkoleniowca Białej Gwiazdy. Tak jak przypuszczaliśmy został nim były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, z którym podpisano kontrakt do końca obecnego sezonu, z opcją dalszego przedłużenia. Głównym celem jest oczywiście utrzymanie się Wiślaków w PKO Ekstraklasie.

– Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i ogromna odpowiedzialność. Wszyscy wiemy, w jakiej sytuacji znajduje się Wisła Kraków, jak wygląda tabela i które miejsce w niej obecnie zajmujemy. Jest to niewątpliwie trudny moment, ale jestem przekonany, że wykonamy dobrą pracę i osiągniemy podstawowy cel, jakim będzie utrzymanie w Ekstraklasie – powitał wszystkich Jerzy Brzęczek.

Rolę asystentów będą pełnić Tomasz Mazurkiewicz oraz Radosław Sobolewski, a więc legenda krakowskiego zespołu. Świetna wiadomość to także powrót na Reymonta trenera od przygotowania fizycznego, którym będzie Leszek Dyja. Podobnie jest w przypadku Damiana Salwina, który będzie psychologiem. Szefem działu analityków został natomiast Michał Siwierski. Reszta sztabu szkoleniowego pozostaje bez zmian.

fot. Wisła Kraków

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.