W środę ostatnia droga śp. Zbigniewa Krauzowicza

Sobota 12 lutego była smutnym dniem dla środowiska dziennikarskiego i fotograficznego na Podhalu. W wieku 57 lat odszedł wspaniały człowiek i nasz kolega Zbigniew Krauzowicz. Uroczystości pogrzebowe popularnego “Zibiego” odbędą się w środę 16 lutego. 

Ostatnia droga śp. Zbigniewa Krauzowicza rozpocznie się o godzinie 14:00 mszą świętą w kościele św. Anny na Cmentarzu w Nowym Targu. Zaraz po niej zmarły zostanie odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku.

Zbigniew Krauzowicz współpracował z wieloma mediami na terenie Podhala i poza nim. Uczestniczył w rozwoju serwisu internetowego www.goral.info.pl, gdzie były prezentowane jego zdjęcia z najważniejszych wydarzeń w regionie i poza nim. W ostatnim czasie współpracował z Urzędem Miasta Nowy Targ, gdzie był fotografem oraz archiwistą. Dzięki temu spełnił swoje wieloletnie marzenia, ponieważ ta praca była jego celem zawodowym.

Niezwykle lubiany i popularny w Nowym Targu „Zibi” był bardzo dobrym kolegą, a także ciepłym i otwartym człowiekiem. Wiele osób traktowało go jako przyjaciela i przyjmowało z otwartymi rękami, a on nie nigdy nie odmawiał współpracy. Przez wiele lat był członkiem nowotarskiego oddziału Związku Podhalan.

Niestety Zbyszek w wieku 57 lat przegrał z ciężką chorobą. Prywatnie był pełnym szczęścia mężem, ojcem i dziadkiem…

A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy,
By mi zabełtać błękit w głowie,
To będę jasny i gotowy.

Spłyną przeze mnie dni na przestrzał,
Zgasną podłogi i powietrza.
Na wszystko jeszcze raz popatrzę
I pójdę nie wiem gdzie, na zawsze.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.