Ścigany przez Interpol wpadł w Balicach

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach zatrzymali 46-letniego Polaka, poszukiwanego listem gończym przez polski wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego.

46-latek  mający na sumieniu oszustwa finansowe, był od 2008 roku poszukiwany listem gończym wydanym przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Celem listu było zatrzymanie i osadzenie w areszcie śledczym (wcześniej sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania).

W związku z podejrzeniem, że 46-latek uciekł za granicę,  za przestępcą została wystawiona także czerwona nota Interpolu dająca podstawę do jego zatrzymania w innych krajach i ekstradycji do Polski.

Poszukiwany wpadł w ręce straży granicznej w sobotni wieczór (12 lutego br.) na podkrakowskim lotnisku tuż po przylocie samolotem rejsowym z Włoch.

Zatrzymanego od strażników granicznych przejęli policjanci z powiatu krakowskiego, którzy przeprowadzili dalsze czynności. Tego samego dnia przestępca został umieszczony w pomieszczeniu dla zatrzymanych, a  wczoraj (14 lutego br.) doprowadzono go do aresztu śledczego, gdzie będzie pozostawał do dyspozycji prokuratury.

Za popełnione oszustwa grozi mu do 8 lat więzienia.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.