Wpadli kradnąc w kościele!

Kryminalni z Myślenic zatrzymali sprawców włamań do kościelnych skarbon. 27-latek i jego 21-letnia partnerka wpadli po włamaniu do myślenickiego kościoła. Jak się okazało na sumieniu mieli już kilka podobnych prób.

W ubiegłym tygodniu proboszcz kościoła pw. św. Franciszka z Asyżu w Myślenicach zgłosił włamanie do kościelnej skarbony na datki. Przypuszczał, że straty mogą wynosić kilkaset złotych. Sprawą zajęli się myśleniccy kryminalni.

Odnalezienie sprawców zajęło funkcjonariuszom dwa dni. Pomocna była identyfikacja samochodu jakim poruszali się przestępcy, która była możliwa dzięki nagraniom monitoringu kościelnego oraz pracy operatora kamer miejskich.
Odpowiedzialną za to włamanie okazała się para z gminy Raba Wyżna. 27-latek i jego 21-letnia partnerka przyznali się również do podobnej kradzieży, której dopuścili się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej. W planie mieli również kolejne włamania do kościelnych skarbon.

Pomysł na tego typu działalność przestępczą wpadł do głowy 27-latka podczas pobytu w zakładzie karnym, gdzie odsiadywał wyrok za podobne przestępstwa.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do winy. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakaz opuszczania kraju. Za włamanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny przypadek, gdy do wytypowania i zatrzymania przestępców przyczynił się monitoring miejski, funkcjonujący w Myślenicach od 2007 roku.

Nagranie z kościelnego monitoringu zobaczysz tutaj.Źródło: malopolska.policja.gov.pl
Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.