Mur już stoi! Raport z budowy muru.

Pierwsze elementy płotu/muru na wschodniej granicy RP już stanęły. Dziś w miejscowości Tołcze odbyła się konferencja prasowa w której uczestniczył Komendant Główny SG gen. dyw. SG Tomasz Praga, Premier Mateusz Morawiecki oraz wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. 

Mimo trudnych warunków atmosferycznych i napiętej sytuacji granicznej powstaje ogrodzenie, które ma oddzielać Polskę od problemu jakim jest “wojna hybrydowa”, czyli w tym przypadku manipulowanie migrantami z Bliskiego Wschodu w taki sposób aby próbowali w sposób nielegalny dostać się na terytorium Rzeczypospolitej przez władze i służby Białoruskie.

-Dziękuję wszystkim tym, którzy chronią granicy – powiedział premier. -Wielu mówiło, że zapora nie powstanie, nie dadzą rady tego zrobić. Dziś pierwsze przęsła są stawiane- dodał z kolei wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Wąsik podkreślił ponadto, że wszystko idzie zgodnie z planem, choć warunki są trudne. -Praca odbywa się pod specjalnym nadzorem- powiedział w trakcie konferencji na Polsko-Białoruskiej granicy Wąsik.

Ogrodzenie jest imponujące i sprawia wrażenie wytrzymałego. Z pewnością ułatwi ono służbę żołnierzom i funkcjonariuszom, a nam zapewni większe bezpieczeństwo.
Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.