Śmiertelny wypadek w Chrzanowie

Wczoraj (15 lutego br.) w godzinach rannych w Chrzanowie na skrzyżowaniu ul. Focha i Dąbrowskiego doszło do potrącenia pieszego. Pieszy przechodził przez ulicę poza przejściem dla pieszych. Niestety ofiara zdarzenia (81-letni mężczyzna) kilka godzin po przewiezieniu do szpitala zmarł. Okoliczności wypadku wyjaśnia prokuratura oraz funkcjonariusze z chrzanowskiej komendy.

Do zdarzenia doszło 15 lutego około godziny 8:00 w Chrzanowie w rejonie skrzyżowania ul. Focha i Dąbrowskiego. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym (poza przejściem dla pieszych). 26-letni kierowca opla nie wyhamował pojazdu i doszło do zderzenia.

W wyniku odniesionych obrażeń 81-letni mieszkaniec Chrzanowa zmarł kilka godzin po przewiezieniu do szpitala.

Kierowca opla był trzeźwy. Okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w śledztwie prowadzonym przez chrzanowską prokuraturę i policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

To już czwarte potrącenie pieszego w powiecie chrzanowskim od początku roku, a jednocześnie drugie zdarzenie ze skutkiem śmiertelnym.

Policja prosi o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno kierowców jak i pieszych.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.