Uroczystości pogrzebowe śp. Zbigniewa Krauzowicza (ZDJĘCIA)

To była ostatnia droga podhalańskiego fotoreportera Zbigniewa Krauzowicza. Fotograf i społecznik, znany nie tylko w Nowym Targu, ale i na terenie całej Małopolski został pochowany w środę 16 lutego na nowotarskim cmentarzu. Na miejsce wiecznego spoczynku kronikarz-archiwista miasta Nowy Targ został odprowadzony przez rodzinę i przyjaciół, oraz całe lokalne środowisko dziennikarskie. 

Uroczystości pogrzebowe śp. Zbigniewa Krauzowicza rozpoczęły się o godzinie 14:00 Eucharystią sprawowaną w kościele św. Anny na Cmentarzu w Nowym Targu. Zaraz po niej zmarły w towarzystwie rodziny, przyjaciół, a także całego środowiska dziennikarsko-fotoreporterskiego z Podhala został odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku.

Zbigniew Krauzowicz współpracował z wieloma mediami na terenie Podhala i poza nim. Uczestniczył w rozwoju serwisu internetowego www.goral.info.pl, gdzie były prezentowane jego zdjęcia z najważniejszych wydarzeń w regionie i poza nim. W ostatnim czasie współpracował z Urzędem Miasta Nowy Targ, gdzie był fotografem oraz archiwistą. Dzięki temu spełnił swoje wieloletnie marzenia, ponieważ ta praca była jego celem zawodowym.

Niezwykle lubiany i popularny w Nowym Targu „Zibi” był bardzo dobrym kolegą, a także ciepłym i otwartym człowiekiem. Wiele osób traktowało go jako przyjaciela i przyjmowało z otwartymi rękami, a on nie nigdy nie odmawiał współpracy. Przez wiele lat był członkiem nowotarskiego oddziału Związku Podhalan.

Niestety Zbyszek w wieku 57 lat przegrał z ciężką chorobą. Prywatnie był pełnym szczęścia mężem, ojcem i dziadkiem…

A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy,
By mi zabełtać błękit w głowie,
To będę jasny i gotowy.

Spłyną przeze mnie dni na przestrzał,
Zgasną podłogi i powietrza.
Na wszystko jeszcze raz popatrzę
I pójdę nie wiem gdzie, na zawsze.

fot. Piotr Duraj – Góral Info