Sprawcy pobicia w Krakowie zatrzymani!

Trzech młodych mężczyzn dotkliwie pobiło przed jednym z krakowskich klubów 28-latka. Policjantom udało się zatrzymać sprawców zdarzenia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak czytamy na stronie Małopolskiej Policji, 27 stycznia br. do Pierwszego Komisariatu Policji w Krakowie przyszedł 28-letni mężczyzna i zgłosił policjantom, że tego samego dnia w godzinach nocnych, został pobity przed jednym z klubów działających w rejonie Rynku Głównego. Czynu miały się dopuścić nieznane przez poszkodowanego osoby.

Pokrzywdzony był przez napastników bity pięściami i kopany. W wyniku zdarzenia doznał m.in. stłuczeń twarzoczaszki i złamania nosa.

Policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie, wszczęli dochodzenie w tej sprawie. Rozpoczęto ustalanie okoliczności zdarzenia oraz poszukiwanie sprawców, którzy byli sprawcami pobicia 28-latka.

W toku prowadzonego dochodzenia kryminalni ustalili tożsamość  trzech mężczyzn, którzy byli podejrzani o napaść na 28-latka.

15 lutego br. policjanci udali się pod adresy gdzie mieli zamieszkiwać wytypowani sprawcy. Kryminalni  w różnych miejscach na terenie Krakowa zatrzymali 18, 19 i 20-latka, którzy zostali przewiezieni do komisariatu przy ulicy Szerokiej.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutów pobicia i spowodowania uszczerbku na zdrowiu (art. 158 § 1 kk oraz art. 157 § 1 kk) za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.