Upadek żurawia w Krakowie, dwie osoby nie żyją! (FILM)

Już od godzin porannych 17 lutego 2022 występują silne i niebezpieczne podmuchy wiatru. Właśnie wtedy w Krakowie na osiedlu Złocień upadł żuraw budowlany. W wyniku wypadku dwie osoby zmarły, a kolejne dwie zostały ranne. 

-,Wśród ofiar śmiertelnych jest prawdopodobnie operator dźwigu i inny pracujący na budowie robotnik. Okoliczności wypadku bada policja i prokuratura – informuje Kraków Life, z którą to redakcją rozmawiał także rzecznik krakowskiej straży mł. bryg. Sebastian Woźniak. – Nie udało się uratować najciężej rannej osoby w wyniku upadku dźwigu na osiedlu Złocień, przy ulicy Domagały – podkreślił.

Na miejscu wypadku było siedem zastępów straży pożarnej wezwanych do przewróconego 22-25 metrowego żurawia budowlanego. Moment katastrofy zarejestrował jeden z mieszkańców Krakowa.

– Będą kontrole dźwigów i żurawi budowlanych! – stanowczo podkreślił na facebookowym profilu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski. – Inspektorzy nadzoru budowlanego nawiązali kontakt z kierownikami budów, przypominając o spoczywających na nich obowiązkach związanych z właściwym zabezpieczeniem takich obiektów jak dźwigi czy żurawie budowlane. Ma to szczególne znaczenie wobec dynamicznej sytuacji pogodowej, która ma się utrzymywać w najbliższym czasie – można przeczytać na Serwisie Prasowym województwa małopolskiego.

 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.