Znamy zwyciężców Karnawału w Bukowinie!

Jubileuszowy 50. Góralski Karnawał rozpoczęła, 9 lutego 2022r., parada plenerowych grup kolędniczych wzdłuż głównej ulicy Bukowiny Tatrzańskiej. Następnie odbywały się parady, seminarium pt. „O góralskich tańcach, ich poetyce i nie tylko”, wielopokoleniowy występ, występy par tanecznych i zespołów oraz konkursów. Dużo się działo i syćkiego było pełno! 

Nagród oraz rewelacyjnych występów było wiele, jednak zwycięzca może być tylko jeden! Został nim zespół spoza Podhala, a dokładniej z regionu Kliszczackiego. Mianowicie 50. Jubileuszowy Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej wygrała kulturalna duma Gminy Pcim – Grupa Kolędnicza „z Turoniem” z Trzebuni!

Górale pięknie zaprezentowali się w swoim tradycyjnych i charakterystycznych strojach Kliszackich i z tytułowym Turoniem! Zdjęcia zwycięskiego zespołu znajdziecie na dole artykułu, natomiast na pełną fotorelacją i do lektury protokołów Komisji Artystycznej, serdecznie zapraszamy na oficjalną stronę organizatora Góralskiego Karnawału, link znajduje się TUTAJ.

Cała redakcja M jak Małopolska serdecznie gratuluje Grupie Kolędniczej z Trzebuni i życzy samych sukcesów!

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.