Auto do wielu zastosowań – MINI Countryman Cooper

Praktyczne i wielofunkcyjne podejście do używania aut jest coraz bardziej pożądane. Dzieje się tak dzięki temu, że nowoczesne technologie i przemyślane rozwiązania dają nam wiele możliwości w zakresie coraz lepszego i sprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Multitasking i wielozadaniowość nie mogły więc ominąć świata motoryzacji.

MINI – marka, która nie boi się wyzwań

Historia MINI – brytyjskiego producenta samochodów klasy SUV sięga roku 2010. Dla funkcjonowania tej marki nie bez znaczenia jest fakt, że stoi za nią prężny koncern motoryzacyjny BMW, który funkcjonuje z powodzeniem na światowym rynku od ponad stu lat. Połączenie tych dwóch brandów oznacza zatem same korzyści dla ich klientów.

Z jednej strony MINI to synonim projektu z pazurem – wyrazistego, ale i eleganckiego. Z drugiej zaś to przemyślane rozwiązania technologiczne i imponujące osiągi w zakresie jednostek napędowych. Połączenie takich cech sprawia, że MINI gotowe jest sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających kierowców.

Duży może więcej

Niebanalny MINI Countryman to awangarda elity wśród bogatej gamy aut z serii MINI. Wyróżnia się przede wszystkim wielkością, dzięki czemu sprosta wyzwaniom w przypadku przewożenia nawet większego ładunku. Jego bagażnik bez problemu może zwiększyć kubaturę z 450 do 1390 litrów!

W przestronnym wnętrzu znajdzie się też miejsce dla pięciu osób, które skorzystać mogą z ergonomicznych foteli. Siedzenia są sterowane elektrycznie i posiadają funkcję zapamiętywania wcześniejszych ustawień.

Przemyślana wielozadaniowość

Duża przestrzeń ładunkowa zdecydowanie daje dodatkowe możliwości transportowe, ale to oczywiście nie wszystkie atuty modeli z rodziny MINI Countryman. Ich niesamowitą cechą jest wszechstronność. Idealnie sprawdzają się w warunkach terenowych i górzystych. Pomagają im w tym napęd na cztery koła oraz wydajne silniki, dostępne w różnych wariantach. Ale Countryman to też sportowy charakter, podkreślony odpowiednią stylistyką i osiągami. Samochód ten świetnie odnajdzie się również w mieście, podczas robienia zakupów i z łatwością też zaparkujemy go na miejskich parkingach. Wszystko to sprawia, że jest on wszechstronnym, przyjaznym, a zarazem charakternym crossoverem.

Wiele zastosowań – wiele modeli

Wiele zastosowań Countryman MINI możliwych jest dzięki aż dwunastu modelom, jakie są do dyspozycji kierowców. Dostępne są w napędach benzynowym, diesla oraz w opcji hybrydy. Aż dziesięć z nich to wersje MINI Cooper Countryman. To auta mocne, ale zarazem ekonomiczne.

Przykładowo najtańszy Mini Countryman Cooper w wersji benzynowej zużywa w cyklu mieszanym 6,8 – 6,3 l/100 km, a ma pod maską 136 KM. Moc ta gwarantuje przyspieszenie do setki w 9,7 sekund. Jego maksymalna prędkość to 205 km/h. Wersja z silnikiem diesla to Countryman Cooper D. Pali nieco mniej, bo 5,7 – 5,3 l/100 km, osiągając jednocześnie moc 150 KM. Aby rozpędzić się do 100 km/h potrzebuje 8 sekund. Maksymalnie pojedziemy nim 211 km/h.

Jeszcze lepsze osiągi

Kolejne modele z rodziny Cooperów to już odpowiednio droższe wersje, ale i jeszcze lepsze osiągi – Countryman Cooper ALL4, Countryman Cooper D ALL4, Countryman Cooper S, Countryman Cooper S ALL4, Countryman Cooper SD, Countryman Cooper SD ALL4, hybrydowy Countryman Cooper SE ALL4 oraz Countryman John Cooper Works ALL4. Za ten ostatni model zapłacić trzeba co najmniej 184 900 zł. W zamian poznamy jego 306 KM, które rozpędzają auto w 5,1 sekund do setki. Jego maksymalna prędkość to 250 km/h.

Wspomniane modele MINI Cooper Countryman, wyposażone w różne klasy jednostek napędowych, poznamy bliżej w salonach dealerskich MINI M-Cars.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.