Chciał skoczyć z mostu Grunwaldzkiego!

Obecna sytuacja jest bardzo męcząca. Wiele młodych ludzi traci siły i nadzieje na lepsze jutro. Młodzież nie ma ochoty uczestniczyć w zdalnych lekcjach, zrobiła się obojętna i “jest im wszystko jedno”, a niektórzy nawet popełnić samobóstwo!  Tak było w sytuacji 23-latka, który zamierzał skoczyć do Wisły z Mostu Grunwaldzkiego w Krakowie.

16 lutego około 17:30 w Krakowie trzej przechodnie zauważyli mężczyznę stojącego poza barierkami ochronnymi Mostu Grunwaldzkiego. Dwóch z nich zaczęło rozmawiać z młodym człowiekiem, a trzeci w tym czasie wzywał służby. W czasie dojazdy patrolu Oddziału Prewencji Policji świadkowie ciągle powstrzymywali 23-latka przed skokiem do Wisły.

– Kontakt z nim był bardzo utrudniony, był bowiem cały roztrzęsiony i pod wpływem silnych emocji. Policjanci porozmawiali z nim i bezpiecznie sprowadzili go z mostu i do radiowozu, gdzie oczekiwał na przyjazd pogotowia. Po chwili na miejsce przyjechała karetka, która przejęła 23-latka. Po wstępnym badaniu lekarskim i w asyście patrolu policyjnego zawiozła go do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych, specjalistycznych badań. Teraz 23-latek, pod okiem lekarzy powraca do zdrowia – informują mundurowi na swojej Facebook’owej stronie Małopolskiej Policji.

Policjanci dziękują trzem interweniującym świadkom tj. Panu Marcinowi, Pani Kamili i Panu Radosławowi za to, że niezwłocznie zareagowali i czynili starania do czasu przyjazdu Policji by zapobiec tragedii. – Dzięki ich empatii i odpowiedzialnej postawie uratowano człowieka – podkreślają mundurowi.

fot. Mach240390, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, Wikimedia Commons

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.