Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Stracił prawko…

3000 złotych mandatu, 20 punktów karnych oraz utrata prawa jazdy – to efekt głupoty kierowcy, który postanowił pędząc ponad 100 kilometrów na godzinę wyprzedzać na przejściu dla pieszych w Suchej Beskidzkiej. Na całe szczęście na pasach nie znajdował się przechodzień. 

17 lutego 2022 roku, policjanci ruchu drogowego w całej Polsce prowadzili działania nakierowane na bezpieczeństwo pieszych. Brali w nich udział również suscy funkcjonariusze. Akcja pod nazwą “Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych. Szczególnie w okresie zimowym, gdy widoczność jest gorsza, a warunki atmosferyczne utrudniają jazdę i kierowcy muszą szczególnie uważać.

Duże natężenie ruchu na ul. Role w Suchej Beskidzkiej, a także oznakowane przejście dla pieszych nie przeszkodziło 27-letniemu kierowcy hyundaia przekroczyć dozwoloną prędkość. – Pędząc w w miejscu w obszarze zabudowanym (limit 50 km/h)  kierunku Stryszawy z prędkością 104km/h zdążył tuż przed pasami, wyprzedzić jeszcze jadący przed nim pojazd. Przy takiej prędkości żaden kierowca nie ma szans na obserwację  przejścia dla pieszych i reakcję kiedy pojawi się pieszy. Całość jego nieodpowiedzialnego zachowania nie tylko widzieli, ale też zarejestrowali na radarze policjanci (ku przestrodze publikujemy zdjęcie). W czasie przeprowadzanej kontroli drogowej, 27-letni mieszkaniec naszego powiatu, nie próbował się tłumaczyć. Policjanci usłyszeli typowe „spieszę się” – informuje KPP w Suchej Beskidzkiej.

„Rachunek” za takie skandaliczne zachowanie dla kierowcy okazał się wysoki. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy, a jednocześnie ukarano go mandatem karnym w łącznej kwocie 3000 zł i  zgodnie z taryfikatorem nałożono 20 punktów  karnych.

źródło: Małopolska Policja

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.