Domowy agresor z gminy Zator z zarzutem i zakazami

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu i funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zatorze postawili zarzut znęcania się nad rodziną 36 – letniemu mieszkańcowi gminy Zator. Chroniąc ofiary przemocy zastosowano wobec podejrzanego nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz dozór policyjny.

W sobotni poranek (12 lutego br.) policjanci interweniowali w domu jednorodzinnym na terenie jednej z miejscowości w gminie Zator. Podczas interwencji doszło do zatrzymania nietrzeźwego  36 – latka, który agresywnie zachowywał się wobec rodziny.

Mężczyzna został przekazany do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu.

Sprawą zajęli się zatorscy kryminalni. W kilkanaście godzin zebrali dowody świadczące, że 36 – latek od dwóch lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną oraz czwórką nastoletnich dzieci.

Podejrzany otrzymał zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad rodziną. Mając na względzie natychmiastowe przerwanie przemocy domowej funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec sprawcy środków zapobiegawczych.

W niedzielę (13 lutego br.) podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty znęcania fizycznego i psychicznego nad rodziną. Ponadto prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, a także zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną.

Następnie podejrzany w asyście policjantów  udał się do miejsca zamieszkania z którego zabrał rzeczy osobiste po czym opuścił dom. Został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach, w których może znaleźć schronienie. Dodatkowo mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skutkować osadzeniem w areszcie śledczym.

Za znęcanie w rodzinie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

***

Nie czekaj! Przerwij przemoc!
Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej. Pomocą służy wiele instytucji należy tylko zacząć działać, a w swoich działaniach pamiętać, że „siłą sprawcy jest strach ofiary”.

Apel o przerwanie przemocy policjanci kierują, również do świadków przemocy. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Jesteś osobą pokrzywdzoną uzyskasz wsparcie i pomoc!
Osoby pokrzywdzone przemocą oraz znajdujące się w sytuacjach kryzysowych mogą liczyć na wsparcie i pomoc Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej  w Oświęcimiu (ul. Dąbrowskiego 139).

Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo

  • telefon stacjonarny: 33 476 01 03
  • telefon komórkowy: 510 74 573
  • e-mail: wsparcie@akcja.pl

Masz problem z opanowaniem agresji? Weź udział w terapii i zmień swoje zachowanie wobec najbliższych!

Sprawca przemocy też ma szansę zmienić swoje życie, zanim trafi do zakładu karnego. Jeśli potrzebuje do tego porady specjalisty może zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu (ul. Dąbrowskiego 139), w który realizuje programy dla osób mających problem z opanowaniem agresywnego zachowania wobec innych.

Z pracownikami ośrodka można kontaktować się osobiście, telefonicznie lub mailowo

  • telefon stacjonarny: 33 476 01 03
  • telefon komórkowy: 510 74 573
  • e-mail: wsparcie@akcja.pl

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.