GUP Kraków wspiera przedsiębiorców

W dniu dzisiejszym (21 lutego br.) w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie rozpoczęły się nabory na wiele oferowanych tam form wsparcia.

Przedsiębiorcy mają tylko 5 dni na złożenie wniosku o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Narzędzie to pozwala na określenie potrzeb pracodawców w zakresie kształcenia ustawicznego oraz sfinansowanie szkoleń, studiów podyplomowych, egzaminów i badań.

Również dziś ruszył nabór wniosków o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. O środki w wysokości do 30 tysięcy złotych będzie można wnioskować jedynie do 4 marca br. Na ten cel Urząd przeznaczy ponad 14 milionów złotych.

Wnioskować będzie można również o:

  • refundację kosztów doposażenia lub wyposażenia stanowiska pracy do wysokości maksymalnej 30 000 zł na utworzone stanowisko pracy
  • prace interwencyjne – zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę na okres 9 miesięcy – refundacji podlega część kosztów wynagrodzeń, nagrody oraz składki na ubezpieczenie społeczne przez okres 6 miesięcy
  • dofinansowanie wynagrodzenia za zatrudnienie bezrobotnego powyżej 50 r. ż.
  • zwrot kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną – możliwość zrefundowania części kosztów opieki nad dzieckiem lub dziećmi do lat 6 lub osobą zależną (wymagającą opieki ze względu na wiek lub stan zdrowia)

Z pełną ofertą Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie można zapoznać się na stronie internetowej www.gupkrakow.pl

Źródło: krakow.pl

Fot. pixabay.com

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.