Życiówka Darii Szkurat na Mistrzostwach Świata Juniorów

Daria Szkurat zajęła najlepsze z Polek – 25 miejsce w biegu na 15 kilometrów techniką dowolną ze startu wspólnego. Tym samym zawodniczka klubu sportowego KS Chochołów w znakomitym stylu otworzyła swoje starty na Mistrzostwach Świata Juniorów w biegach narciarskich, które rozpoczęły się 22 lutego w norweskiej Lygnie.

Reprezentantka KS Chochołów, wspierana przez Bank Gospodarstwa Krajowego pojechała do Norwegii po kolejną w karierze sportową naukę. Celem Darii Szkurat była poprawa miejsc z ubiegłorocznej imprezy i ze swojego, pierwszego zadania wywiązała się znakomicie.

Bieg na 15 kilometrów techniką dowolną ze startu wspólnego inaugurował Mistrzostwa Świata Juniorów w Lygnie. Daria wystartowała w biegu z 34 numerem startowym. Już po 5 kilometrach podopieczna trenera Edwarda Budnego awansowała na 28 miejsce, następnie przesuwając się jeszcze o trzy pozycję w górę. Ostatecznie na metę wpadła na 25 pozycji ze stratą 2 minut i 51 sekund do złotej medalistki – Niemki Helen Hoffmann.

Warto podkreślić, że trenująca poza kadrą Daria Szkurat osiągnęła najlepszy wynik spośród wszystkich reprezentantek Polski. Zawodniczka KS Chochołów pokonała o niespełna 28 sekund Karolinę Kukuczkę (28 miejsce), a więc olimpijkę z Pekinu. Na 48 pozycji zmagania ukończyła Oliwia Buśko, natomiast Zuzanna Fujak zeszła z trasy.