Kolejki na stacjach! Orlen uspokaja i tłumaczy

W godzinach porannych 24 lutego 2022 (czwartek) Rosja zaatakowała Ukrainę. Rozpoczął się dramat milionów ludzi, a być może także globalny problem. Już w Polsce ceny paliw rosną, a kierowcy ustawiają się w kilometrowych kolejkach po paliwo. Dramat wojny rozpoczyna się także w Polsce.

– Ja byłem czternasty w kolejce, podszedł do mnie pracownik stacji i powiedział, że jak mam dość paliwa, to żeby jechać gdzieś indziej, bo może już dla mnie braknąć – mówi jeden z naszych anonimowych czytelników. Przejechał dalej i tam w kolejce był piąty – Następnie, gdy już zapłaciłem za paliwo, naliczyłem 34 samochody w kolejce. Inny kierujący, co tankował to podleciał mnie opieprzyć, żeby nie bawić się z hot-dog’ami, tylko za paliwa płacić i zwolnić miejsce przy dystrybutorze! – opisuje emocje naszych rodaków w czasie tej napiętej sytuacji.

Wszyscy boją się, są zagubieni i jakby zamyśleni, a nawet można by było powiedzieć, że się boją. Problem z paliwem oraz nagłym chaosem związanym wokół benzyny nie jest zjawiskiem tylko w Małopolsce. Identyczny problem jest w całym kraju, takie informacje docierają do nasz nawet z województw: łódzkiego, podkarpackiego (gdzie ceny sięgnęły nawet kwoty 9,99zł za litr!), czy także świętokrzyskiego!

Orlen zapewnia, że paliwa nie zabraknie!

– W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw – informuje na swoim Facebook’owym fanpage’u Pan Daniel Obajtek – prezes Zarządu PKN ORLEN.

Można obecną sytuację porównać do marca 2020, kiedy to także ceny paliw poszybowały w górę, a ludzie zaczęli wykupywać produkty z dłuższą datą ważności, ropę i benzynę oraz papier toaletowy. Zdaje się, że pod względem gospodarczym obecna sytuacja jest zbliżona do tej z wiosny 2020 roku, tylko wywołana innym czynnikiem.

———
Autor:
Kamil Szynal 
Licealista, bloger, pasjonata historii najnowszej i rekonstruktor historyczny. Redaktor portalu M jak Małopolska i Sucha24.

 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.