Jak pomóc ofiarom wojny? Sprawdź!

Polska rzuciła się na pomoc! Pomagamy jak tylko potrafimy i ile damy radę. Trwają różnego rodzaju zbiórki: pieniędzy, żywności, kocy, medykamentów, bandaży, środków pierwszej potrzeby itp. A jak możesz i Ty pomóc? 

Najlepiej znaleźć punkt zbiórki takich przedmiotów blisko swojej miejscowości, takie punkty często znajdują się w szkołach, remizach OSP, czy urzędach miast i gmin. Produkty zebrane w tych miejscach będą wsparciem dla uchodźców bezpośrednio na granicy, gdzie często po 12 godzinach czekania w kolejce na odprawę, na granicy ludzie są wychłodzeni, głodni i nie wiedzą co dalej.

Jednak część z tych darów zostanie przeznaczona także na pomoc bezpośrednio na terytorium Ukrainy, gdzie będą wydawane dla ofiar wojny. Jednym z takich osób, chcących pomagać na terenie objętym wojną, jest Pan Damian Szafraniec z Bielska Białej, który prowadzi zbiórkę w internecie, którą znajdziecie TUTAJ!

Pan Damian od początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie zaangażował się w pomoc humanitarną, rzucił swoją pracę i pomaga bezpośrednio na granicy, ale także oferuje pomoc w transporcie do miejsc zakwaterowania w Polsce. W poniedziałek Pan Damian chce złożyć dokumenty o paszport tymczasowy i najszybciej jak to będzie tylko możliwe, chce wyjechać wgłąb Ukrainy pomagać cywilnym ofiarom wojny wydając m.in. ciepłe posiłki, medykamenty, ubrania, czy koce.

Potrzebne są m.in.: Koce termiczne, namioty, pampersy, chusteczki nawilżane jedzenie itp. Takie rzeczy najlepiej oddać w najbliższym swojego miejsca zamieszkania punkcie odbioru lub zadzwonić do Pana Damiana Szafrańca pod numer telefonu:

511 141 669

FOTO: Pan Damian Szafraniec, granica PL-UA wieczorem 26 lutego 2022r.

 

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.