Dobczyce wspierają Ukrainę. Niesamowita pomoc (ZDJĘCIA)

Tej pomocy nie da opisać się słowami. Od kilku dni na Ukrainie panuje wojna, natomiast Polacy postanawiają wspierać obywateli okupowanego przez Rosjan kraju, którzy tłumami przybywają do Polski. W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy Dobczyce. 

Media informują o setkach tysięcy uchodźców przybywających z okupowanych przez Rosjan terenów Ukrainy. Najczęściej są to kobiety, dzieci, młodzież, a także osoby starsze. Jednym z punktów, który przyjmuje najpotrzebniejsze rzeczy, ale przede wszystkim kwateruje osoby zza wschodniej granicy jest Hotel Dobczyce.

Aktualnie najpotrzebniejsza jest żywność i środki czystości, kosmetyki oraz pampersy. – Mamy już bardzo dużo posegregowanej odzieży, dlatego aktualnie nie przyjmujemy jej oraz zabawek. Inne rzeczy są mile widziane, oczywiście najpotrzebniejsza jest żywność – mówią osoby pracujące w punkcie odbioru darów.

Piersi uchodźcy już na miejscu

W obiekcie znajdują się już osoby, który uciekły przed wojną. W ogrodzie spotkaliśmy bawiące się dzieci, którym nie grożą latające nad głowami bomby. Wiele kobiet zostawiło na Ukrainie swoich mężów, chłopaków czy braci, dlatego pomimo tak wielkiej pomocy w ich oczach widać łzy i strach. Wojna sparaliżowała obywateli Ukrainy, dlatego każdą pomoc przyjmują bardzo nieśmiale, ale z wielką wdzięcznością.

– Docelowo jesteśmy w stanie przyjąć 120 osób, jednak na granicy panuje duży chaos. Niestety są także osoby, które żerują na nieszczęściu innych – podkreślają pracownicy Hotelu Dobczyce. Jednak patrząc na magazynowane i segregowane rzeczy widać, że większość Polaków postanowiła pokazać największy atut naszego narodu – jedności w trudnych chwilach. Warto pokreślić, iż zbiórki prowadzone są praktycznie w każdym zakątku Polski.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.