Węgrzy na gazie. Jeden z nich chciał wręczyć łapówkę

32-letni obywatel Węgier, który kierował pojazdem “na gazie” został zatrzymany przez tatrzańskich funkcjonariuszy. Dodatkowo, w trakcie interwencji pasażer chciał wręczyć policjantom łapówkę, by ci puścili ich wolno. To był strzał w kolano, ponieważ za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

W miniony weekend tatrzańscy policjanci w Białce Tatrzańskiej realizując działania kontrole zatrzymali samochód na węgierskich numerach rejestracyjnych. – Gdy Policjanci podeszli do samochodu od kierującego wyczuli silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że kierowca forda to 32-letni obywatel Węgier. Kiedy mundurowi chcieli skontrolować stan jego trzeźwości, pasażer siedzący obok (również obywatel Węgier) zaproponował policjantom pieniądze, by ci puścili ich wolno. Przyznał, że coś wspólnie wypili dodając, że pieniądze ma w portfelu i jednocześnie okazując 120 euro – informuje KPP w Zakopanem.

Policjanci przystąpili do badania trzeźwości kierowcy, które wskazało blisko 2,2 promila alkoholu. 33-letni obywatel Węgier w związku z popełnionym przestępstwem obietnicy wręczenia korzyści majątkowej trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w zakopiańskiej komendzie. Dołączył do niego 32-letni kompan – kierowca forda. Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Kierowcy grozi do  za jazdę po alkoholu a   jego  33-letniemu pasażerowi  do 10 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.