Pożar na terenie elektrowni jądrowej Zaporoże (FILM)

Bardzo złe wiadomości nadchodzą z terenu największej w Europie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. W wyniku ostrzału wojsk rosyjskich wybuchł pożar, którego lokalizacja jest ustalana. 

Rosjanie próbują spowodować kolejną katastrofę na bardzo dużą skalę. Zbrodnie wojenne takie jak ataki na ludność cywilną, szpitale, mieszkania, szkoły to za mało dla Władimira Putina – można śmiało powiedzieć Hitlera XXI wieku. Tym razem celem ostrzału  rakietowego jest Zaporoska Elektrownia Jądrowa. Burmistrz miasta Energodar wzywa do natychmiastowego zaprzestania ostrzału. – Przestańcie. Natychmiast przerwijcie ostrzał elektrowni jądrowej Zaporoże – powiedział w emocjonalnym nagraniu.

Do wybuchu ognia doszło, jak informuje białoruska NEXTA TV 4 marca przed godziną pierwszą w nocy czasu polskiego. Kamera w pobliżu elektrowni prawdopodobnie zarejestrowała eksplozję. Dokładna lokalizacja pożaru jest określana. Z powodu ostrzału strażacy nie mogą rozpocząć walki z ogniem. Według nich w pierwszym bloku nastąpiło uderzenie.

Warto podkreślić, że skutki ataku na ten obiekt mogą być straszne nie tylko dla osób znajdujących się na terenie Ukrainy. Katastrofa może być większa od tej, która miała miejsce w Czarnobylu.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.