Tarnowscy policjanci pomogli Ukraince (ZDJĘCIA)

Takie historie są budujące i pokazują zaangażowanie Polaków oraz polskich służb w pomoc Ukrainie. Obywatelka kraju ogarniętego wojną stała zagubiona na autostradzie A4 w okolicy Krakowa. Nie mogła dodzwonić się do znajomych, w kontakcie przeszkadzała jej także bariera językowa. Na całe szczęście kobiecie pomogli tarnowscy funkcjonariusze, którzy pomogli jej dotrzeć do Krakowa. 

Dzisiaj w godzinach porannych, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, jadąc do Krakowa na szkolenie, zauważyli stojący na poboczu samochód i płaczącą kobietę. Próbowała ona zatrzymać jakiś pojazd, niestety bezskutecznie.

– Policjanci zatrzymali się przy kobiecie i zapytali co się dzieje. Kobieta nie mówiła w ogóle po polsku. Funkcjonariuszom na szczęcie udało się z nią porozumieć. Jak udało się ustalić kobieta ma na imię Jana i dwa dni temu udało się jej i synowi uciec z Ukrainy, z obwodu kijowskiego. Pani Jana przyjechała do Polski ponieważ tutaj pracuje jej maż, a także mieszka jej znajoma. W obecnej chwili kobieta nie ma kontaktu z mężem, gdyż prawdopodobnie wrócił na Ukrainę, gdzie została reszta jej rodziny – informuje KWP w Krakowie.

Kobieta chciała dostać się do Krakowa do swojej przyjaciółki, niestety jej telefon nie działał. Nie mogła nigdzie zadzwonić, nie miała też możliwości uruchomienia nawigacji. Nie wiedziała gdzie jest i w którym kierunku ma jechać. Funkcjonariusze nawiązali kontakt telefoniczny z przyjaciółką kobiety i przekazali jej, że pomogą Pani Janie dostać się do Krakowa, na parking przed Komendą Wojewódzką Policji. Z parkingu komendy odebrała ją już przyjaciółka.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.