Trzech piratów z powiatu nowotarskiego straciło prawo jazdy

Tylko w czwartek 3 marca trzech piratów drogowych straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista jechał na DK7 w Jabłonce 117 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Wszyscy kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi. 

03.03.2022 r., około godziny 10.40 w Jabłonce na DK 7, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, podczas patrolu zatrzymali do kontroli kierującego fordem, który jechał z prędkością 117 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Za popełnione wykroczenie 33-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i 10 punktami  karnymi. Mężczyzna stracił też prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

– Kolejnych dwóch kierowców zostało ukaranych mandatami przez policjantów z nowotarskiej grupy Speed, którzy pełnili służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem. Około godziny 14, w Ochotnicy Dolnej kierująca mercedesem przekroczyła dozwoloną prędkość o 60 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy oraz została ukarana mandatem karnym w kwocie 1500 złotych i 10 punktami karnymi. Kolejny kierowca pędził przez Gronków 111 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. 18-latek za przekroczenie dozwolonej prędkości o 61 km/h został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i 10 punktami karnymi. Młody kierowca stracił także prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące – informuje KPP w Nowym Targu.

Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy lekceważą przepisy. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o korzystanie z drogi w sposób bezpieczny, odpowiedzialny i zgodny z przepisami.

Przypominamy!
Od 1 stycznia 2022 roku obowiązują wyższe stawki mandatów karnych za niektóre wykroczenia w ruchu drogowym. Wzrost nakładanych mandatów karnych dotyczy głównie tych wykroczeń które mają istotny wpływ na powstawanie wypadków drogowych. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 30 km/h mandat karny wynosi minimum 800 złotych, powyżej 40 km/h minimum 1000 złotych, powyżej 50 km/h minimum 1500 złotych, powyżej 60 km/h minimum 2000 złotych i powyżej 70 minimum 2500 złotych. Za wykroczenia drogowe nie objęte taryfikatorem policjant, w drodze mandatu karnego, może nałożyć grzywnę nawet do 5000 zł, a w przypadku zbiegu wykroczeń – do 6000 zł. W przypadku wykroczeń nieobjętych postępowaniem mandatowym lub w przypadku nieprzyjęcia mandatu karnego,  o wysokości grzywny decyduje sąd. Według nowych przepisów za niektóre wykroczenia może on orzec grzywnę do 30000 zł. Postępowanie z kierowcami naruszającymi przepisy ruchu drogowego w zakresie stosowania punktów karnych, pozostaje bez zmian.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.