Kamil Stoch wygrywa prolog w Oslo!

Świetne wiadomości nadchodzą z Norwegii. Kamil Stoch po skoku na odległość 129,5 metra zwyciężył w prologu przed sobotnim konkursem z cyklu Pucharu Świata i Raw Air na Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Do konkursu awansowali jeszcze Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Odpadł natomiast Kacper Juroszek. 

Prolog był bardzo wyrównany. Kamil Stoch zwyciężył z notą 128,8 punktu, wyprzedzając o 0.4 punktu reprezentanta gospodarzy Mariusa Lindvika (129 metrów). Na trzeciej pozycji znalazł się Austriak Stefan Kraft, który uzyskał 127,5 metra.

Do konkursu, który rozpoczyna się o godzinie 17:00 awansowało ogólnie pięciu polskich skoczków. Na czternastej pozycji, ze stratą nieco ponad 7 punktów do Stocha znalazł się Dawid Kubacki, uzyskując 127 metrów. Cztery metry bliżej wylądowali Paweł Wąsek i Jakub Wolny, zajmując odpowiednio 20 i 22 miejsce. Awans zanotował także Piotr Żyła, kończąc prolog na 27 pozycji (122 metry).

Odpadł niestety Kacper Juroszek, który po słabym skoku na 113 metr zajął dopiero 58 pozycję w gronie 67 sklasyfikowanych skoczków.

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.