Miłość w czasie wojny [FILM]

Konflikt zbrojny na Ukrainie trwa już dwa tygodnie. Nie wiadomo kiedy się zakończy i jak bardzo krwawe żniwo zbierze. Właśnie pod presją możliwej śmierci – ludzie decydują się wyznać swoje uczucia względem drugiej osoby.

W czasie Powstania Warszawskiego brano śluby na potęgę. Na barykadach, dziedzińcach kamienic, czy w kościołach. Dowódcy często namawiali swoich podkomendnych na powiedzenie sakramentalnego “Tak”, jeżeli jest to prawdziwe uczucie i właśnie wtedy, w 1944r.: Zamiast białej sukni z welonem i zadbanego garnituru Powstańcy Warszawscy szli “przed ołtarz” w polowych mundurach i z stenem u boku.

Dziś podobny scenariusz ma miejsce w Ukrainie – kraju ogarniętym wojną. Młodzi ludzie nie chcą odwlekać ślubów i miłości na czas “powojenny”, bo mogą go po prostu nie doczekać. Skoro ich miłość jest autentyczna, to na co czekać?

Małżeństwa Powstańców Warszawskich były długotrwałe i w zdecydowanej większości, zgodnie z przysięgą trwały “aż do śmierci” i ta śmierć albo następowała w wieku 20 lat na barykadzie lub w wieku 90 lat w swoim domu.

Z pewnością można powiedzieć, że wojna ukazuje prawdziwe emocje i uczucia względem innych i z pewnością można powiedzieć, że śluby które mają teraz miejsce na terytorium Ukrainy są w zdecydowanej większości podyktowane prawdziwym uczuciem młodych ludzi względem siebie.

Pozostaje nam życzyć wszystkiego dobrego na nowej drodze życia i wolnej Ojczyzny!
Film znajduje się na profilu Pani Joanny Jabłczyńskiej, link znajduje się TUTAJ.
Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.