Na Mogielicy stanie nowa wieża widokowa

Stalowa, trwała konstrukcja zastąpi dotychczasową, drewnianą, zniszczoną wieżę widokową na najwyższym szczycie Beskidu Wyspowego. Pierwsi turyści będą mogli odwiedzić obiekt już w lipcu.

Inwestycja będzie możliwa dzięki porozumieniu gmin Dobra, Kamienica i Słopnice, Powiatu Limanowskiego oraz wsparciu finansowemu samorządu województwa.
List intencyjny w tej sprawie podpisali w ubiegły czwartek (3 marca br.) marszałek Witold Kozłowski, starosta powiatu limanowskiego Mieczysław Uryga i wicestarosta powiatu limanowskiego Agata Zięba, wójt gminy Dobra Benedykt Węgrzyn, wójt gminy Kamienica Władysław Sadowski i wójt gminy Słopnice Adam Sołtys.
W spotkaniu uczestniczyli również radny województwa Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz radny województwa Robert Bylica.

Beskid Wyspowy ze swoim nietypowym ukształtowaniem terenu jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej, konnej i narciarskiej. Cieszę się, że już w lipcu turyści odwiedzający Beskid Wyspowy znów będą mogli skorzystać z wieży na Mogielicy, która jest jednym z najstarszych punktów widokowych w regionie – podkreśla marszałek Witold Kozłowski.

Obecnie na szczycie Mogielicy stoi drewniana wieża, która powstała w 2008 roku. Niestety, od niemal dwóch lat obiekt jest niedostępny dla turystów. Przeprowadzony w 2020 roku przegląd techniczny wykazał bowiem, że wyjątkowo trudne warunki atmosferyczne, jakie panują na wysokości ponad 1170 m n.p.m., doprowadziły do zniszczenia głównych słupów nośnych. Konieczna jest ich wymiana.

Źródło: malopolska.pl

Skomentuj post

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Proszę wpisać nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z linkiem do ustawienia nowego hasła.